Turnieje 2015

Podsumowanie sezonu 2015

5 lutego w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. odbyło się podsumowanie sezonu bilardowego 2015. Na uroczyste podsumowanie przybyli: burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak, dyrektor Publicznego Gimnazjum Ryszard Zygaj i prezes UKS Dragon Przemysław Kotula. Zaproszeni goście i zawodnicy obejrzeli prezentację podsumowującą rok bilardowy 2015, przygotowaną przez p. Jaromira Brodeckiego.
W czasie prezencji były wręczane medale brązowym medalistkom i złotym medalistom Mistrzostw Polski UKS 2015 oraz trenerom p. Rajmundowi Kotuli i p Jaromirowi Brodeckiemu, którzy tych bilardzistów przygotowywali. Również były wręczane licencje PZBil, dyplomy za mistrzostwo szkoły w poszczególnych odmianach bilarda oraz puchary za Mistrzostwo Szkoły 2015. Mistrzem szkoły został Przemysław Poterek, wicemistrzem Mikołaj Drożdżyński, a trzeciej miejsce zajął Bartosz Gaca. Wśród dziewcząt Mistrzynią szkoły została Marta Ruchomska, wicemistrzynią Anna Wypych, a trzecie miejsce zajęła Adrianna Muślewska.
Burmistrz Maciej Sobczak wręczył puchary za mistrzostwo szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajął Piotr Swacha reprezentujący Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. Drugie miejsce zajął Paweł Zabłocki reprezentujący Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, a trzecie Borys Koziełek reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Żninie.
Na zakończenie spotkania zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe zdjęcia z medalistami MP UKS 2015 z Tomaszowa Mazowieckiego. Po zakończeniu oficjalnej części podsumowującej sezon 2015 rozpoczęły się nocne turnieje w bilarda, klocki Jenga i warcaby.

Oto wyniki poszczególnych turniejów:

Turniej  bilardowy

I miejsce  Przemysław  Poterek
II miejsce  Marta Ruchomska
III miejsce  Wojciech  Bereźnicki
III miejsce   Mikołaj Drożdżyński

Turniej w warcaby

I miejsce  Przemysław  Poterek
II miejsce  Bartosz Gaca
III miejsce  Wojciech  Bereźnicki
III miejsce   Karolina  Krupa

Turniej w Klocki Jenga

I miejsce  Radosław  Grubich
II miejsce   Arkadiusz Wiciński
III miejsce Adrianna Muślewska
III miejsce  Łukasz  Furmaniak

Podsumowanie XVIII Bilardowych Mistrzostw Polski UKS
w Tomaszowie Mazowieckim

W dniach od 11 do 13 września w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Pool Bilardzie zorganizowanych przez Polski Związek Bilardowy i UKS 13 Joker z Tomaszowa Mazowieckiego. Wystąpiło łącznie 128 zawodników z 24 klubów z całej Polski, w tym UKS Dragon Janowiec Wlkp.
Indywidualnie V miejsca zajął w kategorii junior młodszy Przemysław Poterek (UKS Dragon Janowiec Wlkp.). Otrzymał pamiątkową statuetke.
Do finałowej czwórki dotarły w kategorii dziewcząt UKS Dragon Janowiec Wlkp. W półfinale UKS Dragon Janowiec Wlkp. spotkał się z UKS Spartan Chodów- po zaciętym pojedynku przegrał 1:2. Zawodniczki UKS Dragon Janowiec Wlkp.: Marta Ruchomska, Adrianna Muślewska, Anna Wypych i Milena Bereźnicka zdobyły brązowy medal. Trenerem UKS Dragon Janowiec Wlkp. jest Jaromir Brodecki i Rajmund Kotula.
Natomiast w kategorii Open wystąpiło 23 drużyn.
Mistrzami Polski w kategorii Open zostali zawodnicy UKS Dragon Janowiec Wielkopolski. Mikołaj Drożdżyński, Bartosz Gaca, Przemysław Poterek i Radosław Grubich turniej przebrnęli bez porażki. Po drodze pokonując: UKS Chorzów, UKS Pałuki Żnin, gospodarzy turnieju UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, a w półfinale 2:1 wygrali z ULKS Dragon Srock. W finale po dramatycznej końcówce okazali się lepsi od Promyka Czerniewice, pokonując ich 2:1. Trenerem UKS Dragon Janowiec Wlkp. jest Jaromir Brodecki i Rajmund Kotula.
Były to mistrzostwa o imponującym rozmachach na których blisko 130 uczestników z dziesięciu województw przez trzy dni na dziesięciu stołach rywalizowało o 20 medali.  Mistrzostwa Polski UKS w Tomaszowie Mazowieckim będą niezapomniane ze względu na wszelkiego rodzaju emocje jakie dostarczyły zawodnicy z Pałuk. Dla naszego regionu okazały się bardzo udane bo przywozimy 2 medale za gry drużynowe.