Przejdź do treści

Menu główne:

Turnieje 2016 I

Sekcja bilardowa

Obóz bilardowy w Gdańsku
BILARD SPORTEM WSZYSTKICH


Od 10 do 21 sierpnia odbył się obóz bilardowy w Gdańsku w ramach Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej - Bilard Sportem Wszystkich 6, 16, 60.
Troje zawodników naszego klubu: Adam Duszyński, Tomasz Tkacz i Hubert Wożniak podczas obozu realizowali 40-godzinny program treningowy nauki gry w bilard. Zajęcia odbywały się na 8 stołach w klubie Bilardownia, obozem kierowali: wieloletni trener kadry narodowej juniorów Dariusz Kobacki oraz wiceprezes PZBil Arkadiusz Sząszor. Zajęcia szkoleniowe prowadził mistrz, wielokrotny reprezentant kraju Mariusz Skoneczny. Swoje umiejętności gry i pomysł na prowadzenie szkolenia juniorów zaprezentowali także kandydaci na instruktorów: Kamil Sząszor i jego starszy brat Mateusz.
Wśród uczestników obozu zawodnicy z UKS-ów z całego kraju. Najciekawsze miejsca w Trójmieście uczestnikom obozu zaprezentowali: opiekun zawodników, nauczyciel akademicki, instruktor sportu bilardowego Andrzej Siejko, który tym razem był także animatorem niezapomnianych „pedagogicznych wieczorów z mafią", czyli umysłowych gier logiczno-integracyjnych.

Drugim opiekunem był nauczyciel w-f, instruktor sportu bilardowego, trener mistrzów Polski UKS-ów z Janowca Wielkopolskiego, Jaromir Brodecki. On także mimo wakacji, konsekwentnie sprawdzał sprawność fizyczną obozowiczów i czuwał nad utrzymaniem ich kondycji psycho-fizycznej. Pod jego opieką rozegrano liczne konkurencje sportowe w sali i na powietrzu, zrealizowano kąpiele morskie i długie wycieczki piesze, m. in. po Parku Regana na Przymorzu.

Oprócz codziennych, obowiązkowych 4 godzin zajęć przy stole bilardowym, kolejne godziny młodzi sportowcy spędzili na zwiedzaniu Trójmiasta. Atrakcji było mnóstwo! Byli w ogrodzie botanicznym i palmiarni w Oliwie, na koncercie organowym w katedrze, zwiedzili Port w Gdyni oraz statek „Dar Pomorza". Zatokę Gdańską oglądali z „lotu ptaka" podczas przejażdżki na kole widokowym, (diabelski młyn), jednym z największych w Polsce. Uczestniczyli w rejsie statkiem „Pirat", opalali się i pływali w lodowatym morzu na plażach w Jelitkowie i Brzeźnie oraz na molo w Sopocie. Historię o obronie Westerplatte wysłuchali na szczycie latarni morskiej w Nowym Porcie Gdańsk. Zwiedzili starówkę, ul. Długą, Złotą Bramę, Żuraw Gdański, Długie Pobrzeże nad Starą Mołtawą, Bazylikę Mariacką, spotkali Neptuna. Niespodzianką były zakupy na Jarmarku Dominikańskim oraz niezapomniany spacer na zakończenie „Gdańsk by night", podczas którego zachwyciliśmy się tancerzami Samoa z żonglującymi pochodniami i ziejącymi ogniem, spotkaliśmy tresera pytona, pożegnaliśmy Neptuna i zobaczyliśmy jak powstają kosmiczne pejzaże.

Uczestnicy otrzymali okolicznościowe certyfikaty uczestnictwa w Bilardowej Akademii 2016 oraz „ciężką" literaturę bilardową. Udział dzieciaków w obozie dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego oraz sponsorów akcji Ogólnopolska Akademia Bilardowa.ZAWODY BILARDOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W ŻNINIE W ODMIANĘ 9 BIL

5 czerwca 2016 odbył się turniej bilardowy z okazji Dnia Dziecka w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żninie w odmianę 9 bil. Turniej zgromadził 20 bilardzistów z Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 9-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Natalia Prus, Adrianna Muślewska, Adam Duszyński, Łukasz Furmaniak, Radosław Grubich, Krystian Jaskólski i Wojciech Bereźnicki. Łukasz Furmaniak zajął III miejsce otrzymując brązowy medal. Natomiast finale spotkali się Radosław Grubich z Dawid Borkowski z UKS Łabiszynianki. Radek Grubich przegrał finałowy pojedynek 2:3. Radosław zajął II miejsce otrzymując srebrny medal.


NARODOWY JUNIOR TOUR 2016 W ŁODZI – ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2017


5 czerwca 10 zawodników i zawodniczek udało się na trzeci turniej bilardowy - Junior Tour 2016 który jest turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów 2017. Turnieje zgromadziły razem 90 bilardzistów i 38 bilardzistek z całego kraju. Na turnieju gościnie zagrali zawodnicy z Słowacji. Wszyscy uczestnicy turnieju grali w odmianę 9 bil. Najlepszym zawodnikiem był Łukasz Furmaniak, który zajął XVII. Łukasz przegrał swój pojedynek o wejście do ćwierćfinału z Mistrzem Polski w odmianę 9 bil Krzysztofem Kaczmarkiem. Do fazy pucharowej w gronie juniorek awansowała Marta Ruchomska, zajmując ostatecznie IX miejsce. Najlepszą naszą zawodniczką była Adrianna Muślewska, która dotarła do ćwierćfinału i przegrała walkę o półfinał z srebrną medalistą Mistrzostw Polski Weroniką Karwik. Adrianna Muślewska ostatecznie zajęła V miejsce.II ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ DZIEWCZĄT


19 maja odbyły się drugie zawody bilardowe dziewcząt w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Turniej zgromadził 15 młodych bilardzistek z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 9-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowały: Milena Bereźnicka, Natalia Prus i Adrianna Muślewska. Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca.


Adrianna Muślewska – V miejsce
Natalia Prus i Milena Bereźnicka – IX miejsce

II t urniej bilardowy dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt


W dniu 14 maja odbył się  drugi turniej  bilardowych dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt. Zgromadził 10 zawodniczek, które grały w odmianę    9 bil do trzech wygranych partii. W finale spotkały Adrianna Muślewska z Mileną Bereźnicką.  Ada pokonała Milenę 3 : 2. Po dwóch turniejach na prowadzeniu są dwie zawodniczki Anna Wypych i Adrianna Muślewska. Trójka najlepszych zawodniczek tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB dziewcząt w Żninie 19 maja 2016.


WYNIKI
II ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2016
O MISTRZOSTWO SZKOŁY DZIEWCZĄT
ODMIANA 9 BIL
(14.05.2016)


 UCZESTNICY TURNIEJU     KLASA    MIEJSCE

Adrianna Muślewska       II d                       I
Milena Bereźnicka            II d                      II
Natalia Prus                       IV b (SZ. P)        III

Anna Wypych                    II d                     IV
Martyna Zielińska             I b                       V
Karolina Krupa                  I c                        V
Marta Ruchomska         III d                       VI
Paulina Kozłowska           I d                       VII
Oktawia Brodecka          II a Sz.P               VIII
Sandra Romańczyk          I d                        IX


RANKING ZAWODNIKÓW
PO II ZAWODACH BILARDOWYCH
O MISTRZOSTWO SZKOŁY DZIEWCZĄT
W ROKU 2016
PUNKTACJA BILARDOWA 2016Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 8 bil

28.01.16

Odmiana 9 bil

14.05.16

Suma punktów

Miejsce

 1.  

Adrianna Muślewska

II D

14

20

34

I

 1.  

Anna Wypych

II D

20

14

34

I

 1.  

Milena Bereźnicka

II D

14

16

30

II

 1.  

Marta Ruchomska

III D

16

10

26

III

 1.  

Karolina Krupa

I C

8

12

20

IV

 1.  

Paulina Kozłowska

I D

10

10

20

IV

 1.  

Oktawia Brodecka

II A

(Sz.P.)

10

8

18

V

 1.  

Sandra Romańczyk

I D

8

8

16

VI

 1.  

Natalia Prus

IV B

(Sz.P.)

14

14

VII

 1.  

Patrycja Nowak

I A

12

12

VIII

 1.  

Martyna Zielińska

I B

12

12

VIII

 1.  

Marika Tucholska

II C

12

12

VIII

 1.  

Karolina Kapczyńska

I D

8

8

IX

PAŁUCKA MŁODZIEŻOWA LIGI BILARDOWA MŁODZIKÓW


11 maja 2016 roku odbyły się po raz pierwszy zawody bilardowe dla uczniów szkoły podstawowej naszego powiatu w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Turniej zgromadził 18 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Organizatorem turnieju był UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundowała Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp. Gry toczyły się w odmianę 9-bil w systemie 2 KO. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Adam Duszyński, Mikołaj Drożdżyński, Natalia Prus, Sebastian Chojnacki i Kacper Nowak. Do ćwierćfinału awansowali Adam Duszyński i Kacper Nowak, którzy przegrali swoje pojedynki ćwierćfinałowe zajmując V miejsce. Turniej wygrał zawodnik z UKS Lubostroń Przybylski Patryk. Drugie miejsce wywalczył Brejski Kacper z UKS Piechcin. Turniej prowadził p. Rajmund Kotula.


Mistrzostwa Polski Juniorów - Kielce 2016


Majowy długi weekend odbyły się w Kieleckim Centrum Bilardowym, Hotelu Best Western oraz w Klubie Fokus Mistrzostwa Polski Juniorów.W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników reprezentujących 31 klubów z 11 województw. Nasz klub był reprezentowany przez: Martę Ruchomską, Mikołaja Drożdżyńskiego, Przemysława Poterka, Bartosza Gacę, Łukasza Furmaniaka i Krystiana Jaskólskiego.Mistrzostwa rozegrane były w cztery odmiany w kategorii chłopców (juniorzy młodsi i starsi) oraz dwóch odmianach w grupie dziewcząt .Wyniki były zaliczane do Systemu Sportu Młodzieżowego. Najlepsze miejsce zajęli chłopcy w kategorii junior starszy:

 - Przemysław Poterek w odmianę 8 bil zajął VII miejsce
 - Bartosz Gaca w odmianę 9 bil zajął VII miejsce
 - Mikołaj Drożdżyński w odmianę 14 / 1 bil zajął VII miejsce

Drużynowo zajęliśmy XIII miejsce.

II turniej bilardowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej Młodzików

25 i 27 kwietnia odbył się drugi turniej o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej Młodzików. Zgromadził 11 zawodników, którzy grali w odmianę 9 bil do dwóch, a w półfinale i finale do trzech wygranych partii. W finale spotkali uczniowie z klasy IV b Adam Duszyński z Mikołajem Drożdżyńskim. Adam pokonał Mikołaja 3 : 0. Liderem po dwóch turniejach jest o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej jest Mikołaj Drożdżyński. Czterech najlepszych bilardzistów tego turnieju: Adam Duszyński, Mikołaj Drożdżyński, Kaper Nowak i Sebastian Chojnacki będą reprezentować UKS Dragona na PMLB Młodzików 11 maja 2016, który obędzie się w Regionalnym Centrum Bilardowym w Janowcu Wlkp. przy Publicznym Gimnazjum.

WYNIKI
II ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2016
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
ODMIANA 9 BIL
(25-27.04.2016)


UCZESTNICY TURNIEJU   KLASA    MIEJSCE

Adam Duszyński                 IV b            I
Mikołaj Drożdżyński          IV b           II
Kacper Nowak                     IV a          III
Sebastian Chojnacki           IV a          IV

Tobiasz Drożdżyński             III a           V
Natalia Prus                           IV b           V
Paulina Jaskólska                  III d          VI
Tomasz Tkacz                        IV b         VII
Filip Utecht                             II a        VIII
Gracjan Pałka                        IV b        VIII
Oktawia Brodecka                 II a          IX

RANKING ZAWODNIKÓW PO II ZAWODACH BILARDOWYCH
O MISTRZOSTWO SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W ROKU 2016

PUNKTACJA BILARDOWA 2016Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 9 bil

26.01.16

Odmiana 9 bil

25.04.16

Suma punktów

Miejsce

1.

Drożdżyński Mikołaj

IV B

20

16

34

I

2.

Nowak Kacper

IV A

14

14

28

II

3.

Jaskólska Paulina

III D

16

10

26

III

4.

Prus Natalia

IV B

14

12

26

III

5.

Duszyński Adam

IV B

-

20

20

IV

6.

Brodecka Oktawia

II A

10

8

18

V

7.

Chojnacki Sebastian

IV A

-

14

14

VI

8.

Kurzawa Karolina

IV A

12

-

12

VII

9.

Drożdżyński Tobiasz

III A

-

12

12

VII

10.

Woźniak Hubert

IV A

12

-

12

VII

11.

Tkacz Tomasz

IV B

-

10

10

VIII

12.

Utecht Filip

II A

-

8

8

IX

13.

Pałka Gracjan

IV B

-

8

8

IX

II ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ CHŁOPCÓW


16 kwietnia odbyły siędrugie zawody bilardowe chłopców w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Turniej zgromadził 30 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły sięw odmianę9-bil w systemie 2 KO. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć DrużynęUKS Dragon reprezentowali: Łukasz Furmaniak, Jan Zieliński, Radosław Grubich, Wojciech Bereźnicki, Eryk Przybyliński i Krystian Jaskólski. Do półfinału awansowało aż trzech naszych zawodników. W finale spotkali sięŁukasz Furmaniak i Krystian Jaskólski. Turniej wygrał Łukasz Furmaniak, który został liderem Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w raz z zawodnikiem UKS Pałuki Oskarem Adamskim. Radosław Grubił zdobył brąowy medal.

Nasi zawodnicy zajęi nastęująe miejsca
Łukasz Furmaniak I miejsce
Krystian Jaskólski II miejsce
Radosław Grubich III miejsce
Wojciech Bereźnicki IX miejsce
Jan Zieliński IX miejsce
Eryk Przybyliński XVII miejsceNARODOWY JUNIOR TOUR 2016 W ŁODZI – ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2017


10 kwietnia 11 zawodników i zawodniczek udało się na drugi turniej bilardowy - Junior Tour 2016 który jest turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów 2017. Turnieje zgromadziły razem 98 bilardzistów i 42 bilardzistek z całego kraju. Na turnieju można było porozmawiać z Mistrzem Świata z 2015 Danielem Maciołem. Juniorki grały w 8 bil. Najlepszą naszą zawodniczką była Milena Bereźnicka zajęła XVII miejsce. Juniorzy grali w odmianę 14/1. Trójka zawodników naszego klubu awansowała do rundy pucharowej. Radosław Grubich  i Bartosz Gaca zajęli XVII miejsce. Przemysław Poterek dotarł aż do ćwierćfinału i przegrał walkę o półfinał z brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kamilem Sząszorem reprezentantem Polski. Przemek Poterek ostatecznie zajął V miejsce.III REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL


W dniu 09 kwietnia 2016 odbył się trzeci turniej w ramach regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2016 „Bilard Sport Amator Challenge” w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. Turnieje zgromadziły razem 25 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu i spoza powiatu, zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był  Jaromir Brodecki.


W turnieju wystąpiło 16 zawodników naszego klubu.
W finałowym pojedynku spotkali się Mikołaj Drożdżyński z Przemysławem Poterkiem. Mecz finałowy  zakończył się wygraną Mikołaja Drożdżyńskiego 4:2.

I miejsce – Mikołaj Drożdżyński
II miejsce – Przemysław Poterek
III miejsce – Piotr Swacha
III miejsce – Bogna Świtała

Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał pamiątkową statuetkę.
II turniej bilardowy chłopców o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców

2 kwietnia odbył się drugi turniej chłopców o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców. Zgromadził 12 zawodników, którzy grali w odmianę 9 bil do czterech i pięciu wygranych partii, a finał do sześciu. W finale spotkali Łukasz Furmaniak z Wojtkiem Bereźnickim. Łukasz pokonał Wojtka 6 : 3 i został liderem po dwóch turniejach o Mistrzostwo Szkoły. Sześciu najlepszych bilardzistów tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB w Lubostroniu 16 kwietnia 2016.


WYNIKI
II ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2016
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
ODMIANA 9 BIL
(02.04.2016)


UCZESTNICY TURNIEJU   KLASA    MIEJSCE

Łukasz Furmaniak         II b           I
Wojciech Bereźnicki     II a          II
Krystian Jaskólski          II b         III
Jan Zieliński                   III b         IV
Radosław Grubich         II a          V
Eryk Przybyliński            I a         VI


Jakub Fojutowski           II a                     VII
Mikołaj Drożdżyński     IV b (Sz.P)       VIII
Adam Duszyński            IV b (Sz.P)         IX
Jakub Czerwiński           I d                        X
Hubert Woźniak            IV a (Sz.P)          XI
Krystian Waleriańczyk  II a                      XIIRANKING ZAWODNIKÓW
PO II ZAWODACH BILARDOWYCH
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
W ROKU 2016

PUNKTACJA BILARDOWA 2016


Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 8 bil

27.02.16

Odmiana 9 bil

09.04.16

Suma punktów

Miejsce

1.

Furmaniak Łukasz

II B

20

20

40

I

2.

Bereźnicki Wojciech

II A

12

16

28

II

3.

Grubich Radosław

II A

14

12

26

III

4.

Jaskólski Krystian

II B

12

14

26

III

5.

Fojutowski Jakub

II A

14

10

24

IV

6.

Zieliński Jan

III B

6

14

20

V

7.

Czerwiński Jakub

I D

8

8

16

VI

8.

Drożdżyński Mikołaj

IV b Sz.P.

6

10

16

VI

9.

Grenda Mateusz

II B

16

16

VI

10.

Duszyński Adam

IV b Sz.P.

6

8

14

VII

11.

Waleriańczyk Krystian

II A

6

8

14

VII

12.

Przybyliński Eryk

I A

12

12

VIII

13.

Linette Hubert

I A

10

10

IX

14.

Witkowski Jakub

I A

10

10

IX

15.

Budzicki Jakub

I A

8

8

X

16.

Cholewa Przemysław

I A

8

8

X

17.

Patryk Zimny

I B

8

8

X

18.

Woźniak Hubert

IV a Sz.P.

8

8

X

I ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ CHŁOPCÓW

5 marca odbył się pierwszy inauguracyjny turniej Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Turniej zgromadził 30 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Łukasz Furmaniak, Mateusz Grenda, Radosław Grubich, Wojciech Bereźnicki, Jakub Fojutowski i Krystian Jaskólski. W meczach o wejście do półfinału i finału spotkali się ze sobą zawodnicy naszego klubu. Do finału dostał się Radosław Grubich, który uległ Oskarowi Adamskiemu z UKS „Pałuki”  Żnin 2:3. Radosław Grubił zdobył srebrny medal, a Krystian Jaskólski brązowy medal.

Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca
Radosław Grubich – II miejsce
Krystian Jaskólski – III miejsce
Wojciech Bereźnicki – V miejsce
Łukasz Furmaniak – V miejsce
Mateusz Grenda – IX miejsce
Jakub Fojutowski – IX miejsce

Turniej bilardowy chłopców o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców


W dniu 26 lutego odbył się   jeden z czterech turnie jów   bilardowy ch   chłopców o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzie ż owej Ligi Bilardowej chłopców. Zgromadził 16 zawodników, którzy grali w odmianę   8 bil do trzech, czterech wygranych partii, a finał pomiędzy Łukaszem Furmaniakiem a Mateuszem Grendą toczył się do sześciu wygranych partii. Łukasz Furmaniak pokonał swego kolegę z kasy 6 : 3. Sześciu najlepszych bilardzistów tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB w Lubostroniu 5 marca 2016.


WYNIKI ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2016
O MISTRZOSTWO SZKOŁY - ODMIANA 8 BIL


Łukasz Furmaniak              II b           I
Mateusz Grenda                II b          II
Radosław Grubich             II a         III
Jakub Fojutowski               II a         IV
Wojciech Bereźnicki          II a          V
Krystian Jaskólski              II b         VI

Hubert Linette                    I a         VII
Jakub Witkowski                I a        VIII
Jakub Budzicki                    I a          IX
Przemysław Cholewa        I a           X
Patryk Zimny                       I b          XI
Jakub Czerwiński                I d          XII
Adam Duszyński     IV b (Sz.P)        XIII
Jan Zieliński                       III b         XIV
Krystian Waleriańczyk      II a         XIV
Mikołaj Drożdżyński   IV b (Sz.P)    XV
Kurs na sędziego i instruktora drużyny Polskiej Ligi Bilardowej


W dniach od 30 - 31 stycznia w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. odbył się kurs na sędziego sportu bilardowego i instruktora drużyny Polskiej Ligi Bilardowej. Kurs był organizowany przez Polski Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. W kursie brało udział 20 uczestników z kilku województw, w tym 10 przyszłych instruktorów i sędziów z Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum z Janowca Wlkp. Uczestników w tajniki gry w bilard wprowadzał wiceprezes  PZBil p. Dariusz Kobacki, a przepisów nauczał przewodnicz±cy Komisji Sędziowskiej PZBil p. Adam Gajda.  Kurs zakończył się egzaminem sędziowskim i instruktorskim. Uprawnienia sędziowskie z UKS Dragon zdobyli: Jaromir Brodecki i Rajmund Kotula. Uprawnienia instruktorskie PZBil zdobyli z Szkoły Podstawowej: Przemysław Kotula, Krystyna Jankowska, Jakub Meissner i Sebastian Macioszek, a z Publicznego Gimnazjum: Ryszard Zygaj, Aleksandra Wysocka, Radosław Ratajczak i Arkadiusz Utecht. Dwudniowy kurs pomógł zrozumieć zawiłe przepisy gry w bilarda sędziom, a przyszłym instruktorom zdobyć potrzebną wiedzę do szkolenia przeszłych mistrzów bilarda w naszym klubie.
Turniej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp.
26.01.2016


Główną nagrodę czyli kij bilardowy wygrał Mikołaj Drożdżyński z klasy IV b Drugie miejsce zdobyła Paulina Jaskólska z klasy III d wygrała futerał do kija. Trzecie miejsce zajęi Kacper Nowak z klasy IV a i Natalia Prus z klasy IV b.  
Turniej bilardowy dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt


W dniu 28 stycznia odbył się jeden z czterech turnieji bilardowych dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt. Zgromadził 11 zawodniczek, które grały w odmianę 8 bil do trzech wygranych partii.


I miejsce - Anna Wypych z klasy II d
II miejsce - Marta Ruchomska z klasy III d
III miejsce - Milena Bereźnicka z klasy II d
IV miejsce - Adrianna Muślewska z klasy II d


dziami turnieju byli p. Jaromir Brodecki i p. Rajmund KotulaRegionalne eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów 2016 Bilard Sport Amator Challenge


W dniach 21 i 29 stycznia 2016 odbyły się dwa turnieje w ramach regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2016 Bilard Sport Amator Challenge w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. Organizatorami turniejów są Polski Związek Bilardowy i UKS Dragon w Janowcu Wlkp. Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w Łodzi z pulą nagród o łącznej wartości 10000 złotych. Do turnieju finałowego awansuje trzech najlepszych graczy po zakończeniu cyklu pięciu turniejów w ramach regionalnych eliminacji obywających się w całej Polsce.
Turnieje zgromadziły razem 27 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu i spoza powiatu, zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gry toczyły się
w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędziami turnieju byli p. Rajmund Kotula i p. Jaromir Brodecki


I turniej - 21.01.2016

I miejsce  Przemysław Poterek
II miejsce  Magdalena Bonek
III miejsce  Bogna
Świtała
III miejsce  Jaromir BrodeckiII turniej - 29.01.2016

I miejsce  Piotr Swacha
II miejsce Bogna Świtała
III miejsce Mikołaj Drożdżyński
III miejsce  Łukasz Furmaniak

Najlepsi bilardziści  turniejów otrzymali medale a zwycięcy turniejów otrzymali pamiąkowe statuetki.
Informacje na temat klasyfikacji punktowej znajdująsięna stronie internetowej PZBil.

UKS Dragon w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostwo Szkół Ponadgimnazjalnych już 24 kwietnia 2016 na godzinę
9.00. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęiem turnieju.

Noworoczny Turniej Bilardowy


W dniach 4-5.01.2016 obyły się dwa noworoczne  turnieje bilardowe dla chłopców i dziewcząt, które rozpoczynaja nowy sezon bilardowy 2016. W turniejach brało udział 19 zawodników. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Wyniki
Noworocznego Turnieju Bilardowego Dziewcząt
o
dmiana 9 bil
(04.01.2016)

UCZESTNICY TURNIEJU      KLASA    MIEJSCE

MARTA RUCHOMSKA   III B           I
ANNA WYPYCH            II D          II
MILENA BEREŹNICA     II D         III
ADRIANNA MUŚLEWSKA II D         IV
KAROLINA KRUPA           I C           V
MARTYNA ZIELIŃSKA      I B          VI
SANDRA ROMAŃCZYK        II D           VII
OKTAWIA BRODECKA    II A (SZ.P)      VIII


Wyniki
Noworocznego Turnieju Bilardowego Chłopców
o
dmiana 9 bil
(05.01.2016)

UCZESTNICY TURNIEJU         KLASA         MIEJSCE

RADOSŁAW GRUBICH      II A          I
KRYSTIAN JASKÓLSKI      II B         II
JAN ZIELIŃSKI                 III B       III
ŁUKASZ FURMANIAK        II B        IV
KRYSTIAN WALERIAŃCZYK     II A    V
PATRYK ZIMNY                     I C         VI
JAKUB CZERWIŃSKI                I D       VII
JAKUB WITKOWSKI          I A            VIII
ERYK PRZYBYLIŃSKI          I A           IX
HUBERT LINETTE          I A                 X
MIKOŁAJ DROŻDŻYŃSKI      IV B (SZ.P)   XI


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego