Przejdź do treści

Menu główne:

Turnieje 2017 I

Sekcja bilardowa

NARODOWY JUNIOR TOUR 2017 W KIELCACH – ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2017


28 czerwca 2017 w Kielcach w Hali Legionów i Kieleckim Centrum Bilardowym Contact rozegrano trzeci turniej bilarowy Junior Tour 2018 w ramach International Billiard Festival, który jest eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2018.
Turniej zgromadził razem 76 bilardzistów i 38 bilardzistek z całego kraju oraz zawodników i zawodniczek z Litwy, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi i Słowacji. Drużynę UKS Dragon Janowiec Wlkp. reprezentowało 4 zawodników i 3 zawodniczki. Na turnieju juniorki i juniorzy grali w odmianę 9 bil. Najlepszą zawodniczką z Pałuk była Bogna Świtała z UKS Pałuki Żnin, która wywalczyła III miejsce. Również udane zawody były dla Mileny Bereźnickiej z UKS Dragon Janowiec Wlkp., która zajęła V miejsce. Wysokie lokaty zajęły dziewczyny Marta Ruchomska i Karolina Krupa z UKS Dragon, które w strefie pucharowej zajęły IX miejsce. W grupie juniorów do strefy pucharowej awansował tylko Krystian Jaskólski z UKS Dragon zajmując ostatecznie XVII miejsce. Wyniki i punktacja turnieju dotyczące awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów są opublikowane na stronie PZBil.
NARODOWY JUNIOR TOUR 2017 W ŁODZI – ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2017


W klubie FRAME w Łodzi 28 maja 2017 odbył się  drugi turniej bilarowy Junior Tour 2018, które stanowi eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2018.
Turniej zgromadził razem 81 bilardzistów i 42 bilardzistki z całego kraju. Drużynę UKS Dragon Janowiec Wlkp. reprezentowało 6 zawodników i 5 zawodniczek. Na turnieju juniorki grały w odmianę 9 bil a juniorzy w odmianę 14/1. Najlepszą zawodniczką z Pałuk była Bogna Świtała z UKS Pałuki Żnin, która wywalczyła I miejsce. Również udane zawody były dla Karoliny Krupy z UKS Dragon Janowiec Wlkp., która zajęła V miejsce. Wysokie lokaty zajęły dziewczyny Marta Ruchomska i Milena Bereźnicka z UKS Dragon, które w strefie pucharowej zajęły IX miejsce. W grupie juniorów to strefy pucharowej awansowało trzech zawodników z UKS Dragon Janowiec Wlkp. Radosław Grubich, Krystian Jaskólski i Łukasz Furmaniak zajmując ostatecznie XVII miejsce. Wyniki i punktacja turnieju dotyczące awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów są opublikowane na stronie PZBil.II ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ DZIEWCZĄT


25 maja odbyły się drugie zawody bilardowe dziewcząt w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Turniej zgromadził 14 młodych bilardzistek z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 9-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowały: Natalia Prus, Anna Wypych i Adrianna Muślewska.

Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca
Adrianna Muślewska   – V miejsce
Anna Wypych    – V miejsce
Natalia Prus    – XIII miejsceII turniej bilardowy dziewczą o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt


W dniu 20 maja odbył się drugi turniej bilardowy dziewcząt  o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt. Zawodniczki grały w odmianę 9 bil do trzech i czterech wygranych partii. Zawodniczki grały między sobą. Najlepsza okazała się Natalia Prus z klasy V b, która w finale pokonała Adriannę Muślewską z klasy III d 4:2, która wygrała wszystkie mecze. Trzecie miejsce zajęła Anna Wypych wygrywają swój pojedynek z koleżanką z klasy Mileną Bereźnicka 4:1. Trójka najlepszych zawodniczek tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB dziewcząt w Żninie 25 maja 2017.


WYNIKI
II ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2017
O MISTRZOSTWO SZKOŁY DZIEWCZĄ
ODMIANA 9 BIL
(20.05.2017)Natalia Prus                      V b (SZ. P)          I
Adrianna Muślewska        III d                    II
Anna Wypych                   III d                   III
Milena Bereźnicka            III d                   IV
Karolina Krupa                   II c                   V
Oktawia Brodecka             III a (Sz.P)        VI
Inga Muślewska                VI c (Sz. P)       VII
Wiktoria Osińska                I d                  VIII
II turniej bilardowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej


18 i 19 maja odbył się drugi turniej o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej. Zgromadził 10 zawodników, którzy grali w odmianę 9 bil do dwóch, w półfinale do trzech, a do czterech wygranych partii w finale. W finale spotkali Inga Muślewska z klasy VI  c z Hubertem Woźniakiem z klasy V a. Hubert pokonał Ingę 4 : 1. Trzecie miejsce w tym turnieju wywalczyli Natalia Prus i Adam Duszyński z klasy V b.


WYNIKI
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2017
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
ODMIANA 9 BIL

(18 - 19.05.2017)


UCZESTNICY TURNIEJU     KLASA     MIEJSCE
Hubert Woźniak                         V a            I
Inga Muślewska                          VI c          II
Natalia Prus                                 V b          III
Adam Duszyński                          V b          IV


Mikołaj Drożdżyński                   V b           V
Joanna Duszyńska                       IV a          VI
Michałek Kacper                         IV a         VII
Oktawia Brodecka                       III a          VIII
Agata Marciniak                          IV a          IX
Kinga Gruszka                             IV b          IX


W m
ajowy długi weekend odbyły się w Kieleckim Centrum Bilardowym i w Klubie Fokus Mistrzostwa Polski Juniorów.
W zawodach wystartowało ponad 80 zawodników reprezentująych 31 klubów z 11 województw.
Nasz klub był reprezentowany przez: Martę Ruchomską, Radosława Grubicha, Wojciecha Bereźnickiego, Łukasza Furmaniaka, Krystiana Jaskólskiego, Przemysława Poterka i Bartosza Gacę.
Mistrzostwa rozegrane były w cztery odmiany w kategorii chłopców
(juniorzy młodsi i starsi) oraz dwóch odmianach w grupie dziewcząt.
Wyniki były zaliczane do Systemu Sportu Młodzieżowego.


Najlepsze miejsce zajęli:
w kategorii junior młodszy

- Łukasz Furmaniak w odmianę 10 bil zajął V miejsce
- Krystian Jaskólski w odmianę 10 bil zajął IX miejsce

w kategorii junior

- Przemysław Poterek w odmianę 9 bil zajął V miejsce, w odmianę 8 bil zajął VII miejsce, w odmianę 14/1 bil zajął IX miejsce
- Bartosz Gaca w odmianę 10 bil zajął IX miejsce

w kategorii juniorek

- Marta Ruchomska w odmianę 9 i 10 bil zajęła VII miejsce

Drużynowo zajęliśmy XIII miejsce.II ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ CHŁOPCÓW


22 kwietnia odbył się drugi turniej Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców. Turniej zgromadził 23 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 14/1-bil do piętnastu podejść lub 35 punktów. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Łukasz Furmaniak, Adam Duszyński, Radosław Grubich, Wojciech Bereźnicki, Hubert Woźniak, Mikołaj Drożdżyński i Krystian Jaskólski. W meczach o wejście do półfinału i finału spotkali się ze sobą zawodnicy naszego klubu. Do finału dostał się Wojciech Bereźnicki który uległ Dawidowi Borkowskiemu z UKS „Łabiszynianka”  Łabiszyn 28:29. Wojciech Bereźnicki zdobył srebrny medal, a Radosław Grubich i Łukasz Furmaniak wywalczyli brązowe medal.

Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Wojciech Bereźnicki – II miejsce
Łukasz Furmaniak – III miejsce
Radosław Grubich – III miejsce
Krystian Jaskólski – V miejsce
Hubert Woźniak – V miejsce
Adam Duszyński – IX miejsce
Mikołaj Drożdżyński – XIII miejsce

III REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE –ODMIANA 8 BIL
ORAZ
MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W dniu 08 kwietnia 2017 odbył się trzeci turniej w ramach regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2017 „Bilard Sport Amator Challenge” w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. Turnieje zgromadziły razem 31 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu i spoza powiatu, zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a nawet studentów z UTP z Bydgoszczy. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki
W trzecim turnieju doszło do wielu ciekawych spotkań. Do ćwierćfinału awansowali: Paweł Zabłocki, Krystian Jaskólski, Dawid Borkowski, Bartosz Gaca, Piotr Swacha, Bogna Świtała, Przemysław Poterek i Łukasz Furmaniak. Po losowaniu par ćwierćfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Krystian Jaskólski wygrał z Piotrem Swachą 4 : 2. Łukasz Furmaniak pokonał Przemysława Poterka 4: 0. Bartosz Gaca i Dawida Borkowski stoczyli pasjonująy pojedynek wygrał tym razem Bartosz Gaca 4 : 3. Również doszło do emocjonująego pojedynku Bogny Światały z Pawłem Zabłockim. Wygrała zawodniczka z UKS Pałuki Żnin Bogna Świtała 4 : 3. Etosza Gacę 4: 2.
W meczach o wejście do finału spotkali się Bogna Świtała z Bartoszem Gacą. Wygrała Bogna Światała 4 : 2. Drugi półfinał to popisowa gra dwóch zawodników UKS Dragon Janowiec Wlkp. Łukasza Furmaniaka i Krystiana Jaskólskiego. Wygrał Łukasz Furmaniak 4 : 3.
W f
inałowym pojedynku spotkali się Łukasz Furmaniak z Bogną Świtała. Mecz finałowy zakończył się wygraną Łukasza Furmaniaka 4:2.


I miejsce –Łukasz Furmaniak
II miejsce –Bogna Świtała
III miejsce –Bartosz Gaca
III miejsce –Krystian Jaskólski

Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał pamiąkową statuetkę.
Kolejne turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski Amatorów oraz o Mistrzostwo Szkół Ponadgimnazjalnych po wakacjach 2 i 9 września 2017 (sobota) na godzinę 9.00. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęciem turnieju.


I turniej bilardowy chłopców o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców


1 kwietnia odbył się drugi turniej chłopców o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców. Zgromadził 11 zawodników, którzy grali w odmianę 14/1 bil do 35 punktów, a w półfinałach i finale do 40 punktów. W finale spotkali się Radosław Grubich z Wojtkiem Bereźnickim z klasy  III a. Wojtek pokonał Radka 40 : 37. Sześciu najlepszych bilardzistów tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB w Lubostroniu 22 kwietnia 2017.

WYNIKI
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2017
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
ODMIANA 14/1 BIL
(01.04.2017)


UCZESTNICY TURNIEJU   KLASA    MIEJSCE

Wojciech Bereźnicki      III a          I
Radosław Grubich         III a         II
Krystian Jaskólski         III b        III
Łukasz Furmaniak          II b        IV
Adam Duszyński   V b (Sz.P)        V
Hubert Woźniak    V a (Sz.P)       VI

Mikołaj Drożdżyński      V b (Sz.P) VII
Hubert Linette                 II a           VIII
Tomasz Tkacz            V b (Sz.P)        IX
Kamil Lipowicz                   I b        XIV
Jakub Czerwiński                II d           X

RANKING ZAWODNIKÓW
PO II ZAWODACH BILARDOWYCH
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
W ROKU 2017


Nowa strona 3

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 8 bil

25.02.17

Odmiana 14/1 bil

01.04.17

Suma punktów

Miejsce

1.

Bereźnicki Wojciech

III A

20

20

40

I

2.

Grubich Radosław

III A

16

16

32

II

3.

Furmaniak Łukasz

III B

14

14

28

III

4.

Jaskólski Krystian

III B

14

14

28

III

5.

Duszyński Adam

V b Sz.P.

12

12

24

IV

6.

Drożdżyński Mikołaj

V b Sz.P.

12

10

22

V

7.

Woźniak Hubert

V a Sz.P.

10

12

22

V

8.

Linette Hubert

II A

8

10

18

VI

9.

Przybyliński Eryk

II A

10

-

10

VII

10.

Czerwiński Jakub

II D

-

8

8

VIII

11.

Grzebyta Bartosz

I B

8

-

8

VIII

12.

Lipowicz Kamil

I B

-

8

8

VIII

13.

Tkacz Tomasz

V b Sz.P.

8

8

8

VIII

14.

Waleriańczyk Krystian

III A

8

-

8

VIII

15.

Mróz Marcin

II A

6

-

6

IX

16.

Zimny Łukasz

I D

6

-

6

IX

NARODOWY JUNIOR TOUR 2017 W ŁODZI –ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2017


W klubie FRAME w Łodzi 26 marca 2017 rozpoczęto cykl czterech turniejów bilarowych Junior Tour 2018, które stanowią eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2018.
Turniej zgromadził razem 94 bilardzistów i 42 bilardzistki z całego kraju. Drużynę UKS Dragon Janowiec Wlkp. reprezentowało 6 zawodników i 5 zawodniczek. Na turnieju juniorki grały w odmianę 9 bil a juniorzy w odmianę 8 bil. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny była Marta Ruchomska, która zajęła V miejsce, przegrywając  swój pojedynek z późniejszą tryumfatorką Weroniką Połczyńskąz UKS Bile Zduny. W grupie juniorów do strefy pucharowej awansowało czterech zawodników z UKS Dragon Janowiec Wlkp. Wojciech Bereźnicki, Radosław Grubich, Krystian Jaskólski i Łukasz Furmaniak zajmują ostatecznie XVII miejsce. Wyniki i punktacja turnieju dotycząe awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów są opublikowane na stronie PZBil.


ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W POOL BILARDZIE 2017


W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. w dniach 18 i 19 marca odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilardzie 2017. pod patronatem Polskiego Zwiąku Bilardowego. Organizatorem eliminacji był Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sęziowie Jaromir Brodecki i Rajmund Kotula.
W pierwszym dniu do turnieju przystąiło 15 młodych bilardzistów z Poznania, Nowej Soli, Brodów, Piechcina, Żnina i Janowca Wlkp. Gry toczyły sięw odmianę10-bil w systemie 2 KO do trzech wygranych partii w kategorii junior młodszy.
W meczach o awans spotkali się Wojciech Bereźnicki z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. z Michałem Wyrwasem z Hadesem Poznań. Wygrał Wojciech Bereźnicki 3 : 2. W drugim półfinale spotkali się  Łukasz Furmaniak UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. z Nikodemem Jankowiakiem z Poznania. Wygrał Łukasz Furmaniak  3:0.
Awans wywalczyli Łukasz Furmaniak i Wojciech Bereźnicki z UKS Dragon Janowiec Wlkp.
W kategorii junior starszy zawodnicy grali w odmianę 10-bil do czterech wygranych partii i odmianę 14/1 do 40 punktów.
Awans w obie odmiany wywalczył Szymon Koziełek z UKS „Pałuki” Żnin.
W drugim dniu do turnieju przystąiło aż 21 młodych bilardzistów z Poznania, Nowej Soli, Brodów, Piechcina, Żnina, Lubostronia, Dąrówki Tczewskiej i Janowca Wlkp. Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO do trzech wygranych partii i 9 bil w systemie 2 KO do czterech wygranych partii w kategorii junior młodszy.
W meczach o awans w 8-bil spotkali się Wojciech Bereźnicki z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. z Nikodemem Jankowiakiem z Poznania. Wygrał Wojciech Bereźnicki 3 : 2. W drugim półfinale spotkali się Łukasz Furmaniak UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. z Bartłomiejem Szkopińskim z UKS Dąrówka Tczewska. Wygrał Łukasz Furmaniak 3:1.
Awans wywalczyli Łukasz Furmaniak i Wojciech Bereźnicki z UKS Dragon Janowiec Wlkp.
W meczach o awans w 9-bil spotkali się Łukasz Furmaniak z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. z Nikodemem Jankowiakiem z Poznania. Wygrał Łukasz Furmaniak 4 : 2. W drugim półfinale spotkali się Bartłomiej Szkopiński z UKS Dąrówka Tczewska z Maksymilianem Bartkowiakiem z TG Sokół Brody. Wygrał Bartłomiej Szkopiński  4:1.
Awans wywalczyli Łukasz Furmaniak z UKS Dragon Janowiec Wlkp. i Bartłomiej Szkopiński z UKS Dąrówki Tczewskiej.
W kategorii junior starszy zawodnicy grali w odmianę 8-bil i 9  bil do czterech wygranych partii.
Awans w obie odmiany wywalczył Kacper Żeletko z Nowej  Soli.
Zawodnicy, którzy wywalczyli awans będą rywalizowali na Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach od 29 kwietnia do 3 maja 2017.
PAŁUCKA MŁODZIEŻOWA LIGI BILARDOWA MŁODZIKÓW


16 marca 2017 roku odbyły się po raz pierwszy zawody bilardowe dla uczniów szkoły podstawowej naszego powiatu w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Zawodników przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. Przemysław Kotula. Turniej zgromadził 19 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Organizatorem turnieju był UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował UKS Piechcin. Gry toczyły sięw odmianę 9-bil w systemie 2 KO. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Adam Duszyński, Mikołaj Drożdżyński, Natalia Prus, Inga Muślewska i Hubert Nowak. Do ćwierćfinału awansował tylko Adam Duszyński, który wygrał swój pojedynek. W półfinale spotkał sięz Otylią Basińska z UKS Piechcin, którą pokonał 3:0. Finał to popisowa gra Dawida Borkowskiego z UKS Łabiszyn  Łabiszynianka, który pokonał Adama Duszyńskiego 3:1. Turniej prowadził p. Jaromir Brodecki.


Nasi zawodnicy zajęli nastęujące miejsca
Adam Duszyński    – II miejsce
Mikołaj Drożdżyński    –  IX miejsce
Hubert Woźniak     – IX miejsce
Inga Muślewska     – XIII miejsce
Natalia Prus     – XVII miejsceI turniej bilardowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej


6 i 7 marca odbył się pierwszy w tym roku turniej o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej. Zgromadził 11 zawodników, którzy grali w odmianę 9 bil do dwóch, a w półfinale i finale do trzech wygranych partii. W finale spotkali się uczniowie z klasy Vb, Natalia Prus z Adamem Duszyńskim. Natalia po zaciętym pojedynku pokonała Adama 3 : 2. Trzecie miejsce w tym turnieju wywalczyli Hubert Woźniak z klasy Vb i Inga Muślewska z klasy VIc. Pięiu najlepszych bilardzistów tego turnieju bęzie reprezentować UKS Dragona na PMLB Młodzików, który odbęzie się 16 marca 2017 r. w Regionalnym Centrum Bilardowym w Janowcu Wlkp.WYNIKI
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2017
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
ODMIANA 9 BIL
(06-07.03.2017)


UCZESTNICY TURNIEJU     KLASA     MIEJSCE

Natalia Prus                                 V b              I
Adam Duszyński                          V b          II
Hubert Woźniak                          V a           III
Inga Muślewska                           VI c          IV
Mikołaj Drożdżyński                   V b           V


Kinga Gruszka                              IV a          VI
Tomasz Tkacz                               V b          VII
Oktawia Brodecka                        III a        VII
Joanna Duszyńska                        IV a        VIII
Oliwia Sztuba                               IV a          IX
Karina Kurzawa                           IV b            X

I ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ CHŁOPCÓW


4 marca odbył się pierwszy inauguracyjny turniej Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców. Turniej zgromadził 27 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. DrużynęUKS Dragon reprezentowali: Łukasz Furmaniak, Adam Duszyński, Radosław Grubich, Wojciech Bereźnicki, Hubert Woźniak, Mikołaj Drożdżyński i Krystian Jaskólski. W meczach o wejście do półfinału i finału spotkali się ze sobą zawodnicy naszego klubu. Do finału dostał się Krystian Jaskólski, który uległ Dawidowi Borkowskiemu z UKS „Łabiszynianka”  Łabiszyn 0:3. Krystian Jaskólski zdobył srebrny medal, a Wojciech Bereźnicki i Łukasz Furmaniak wywalczyli brąowe medale.


Nasi zawodnicy zajęli nastęujące miejsca:

Krystian Jaskólski –II miejsce
Wojciech Bereźnicki –III miejsce
Łukasz Furmaniak –III miejsce
Radosław Grubich –V miejsce
Hubert Woźniak –V miejsce
Mikołaj Drożdżyński –IX miejsce
Adam Duszyński –XVII miejsce

I turniej bilardowy chłopców o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców


25 lutego odbył się pierwszy turniej chłopców o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej chłopców. Zgromadził 14 zawodników, którzy grali w odmianę 8 bil do czterech i pięiu wygranych partii. W finale spotkali się Radosław Grubich z Wojtkiem Bereźnickim z klasy  III a. Wojtek pokonał Radka 5 : 1. Sześciu najlepszych bilardzistów tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB w Lubostroniu 5 marca 2017.


WYNIKI
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2017
O MISTRZOSTWO SZKOŁY
ODMIANA 8 BIL
(25.02.2017)


UCZESTNICY TURNIEJU   KLASA    MIEJSCE

Wojciech Bereźnicki                   III a          I
Radosław Grubich                        III a         II
Krystian Jaskólski                        III b        III
Łukasz Furmaniak                        II b        IV
Mikołaj Drożdżyński          V b (Sz.P)        V
Adam Duszyński                 V b (Sz.P)       VI

Hubert Woźniak                   V a (Sz.P)        VII
Eryk Przybyliński                 II a                  VIII
Tomasz Tkacz                     V b (Sz.P)         IX
Hubert Linette                      II a                    X
Krystian Waleriańczyk        III a                   XI
Bartosz Grzebyta                    I b                  XII
Marcin Mróz                          II a                XIII
Łukasz Zimny                         I d                 XIV
Podsumowanie sezonu 2016


17 lutego w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. odbyło się podsumowanie sezonu bilardowego 2016. Na uroczyste podsumowanie przybyli: dyrektor Publicznego Gimnazjum Ryszard Zygaj i prezes UKS Dragon Przemysław Kotula. Zaproszeni goście i zawodnicy obejrzeli prezentację podsumowującą rok bilardowy 2016, przygotowaną przez p. Jaromira Brodeckiego.
W czasie prezencji były wręczane licencje PZBil, dyplomy za mistrzostwo szkoły w poszczególnych odmianach bilarda oraz puchary za Mistrzostwo Szkoły 2016. Mistrzem szkoły w kategorii gimnazjum został Łukasz Furmaniak, wicemistrzem Krystian Jaskólski, a trzeciej miejsce zajął Radosław Grubich. Wśród dziewcząt Mistrzynią szkoły została Anna Wypych, wicemistrzynią Adrianna Muślewska, a trzecie miejsce zajęła Milena Bereźnicka. W kategorii młodzików Mistrzem Szkoły Podstawowej został Mikołaj Drożdżyński, wicemistrzynią Natalia Prus, a trzeciej miejsce zajął Adam Duszyński.
Na zakończenie spotkania zaproszeni goście otrzymali słodkie upominki od zawodniczek, które w zeszłym roku zajęły piąte miejsce w Mistrzostwach Polski UKS.
Po zakończeniu oficjalnej części podsumowującej sezon 2016 rozpoczęły się nocne turnieje w bilarda, klocki Jenga i FIFE 2017.

Oto wyniki poszczególnych turniejów:

Turniej  bilardowy

I miejsce      Bartosz Gaca
II miejsce     Radosław Grubich
III miejsce    Milena  Bereźnicka
III miejsce    Adrianna Muślewska

Turniej w FIFA 2017

I miejsce     Radosław  Grubich
II miejsce    Łukasz Furmaniak
III miejsce   Bartosz Gaca
III miejsce   Kamil Lipowicz

Turniej w Klocki Jenga

I miejsce    Inga Muślewska
II miejsce   Marta Ruchomska
III miejsce  Milena  Bereźnicka
III miejsce  Marcin Mróz


I ZAWODY W RAMACH MŁODZIEŻOWEJ PAŁUCKIEJ LIGI BILARDOWEJ DZIEWCZĄT


16 lutego odbyły się pierwsze zawody bilardowe dziewcząt w ramach Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Turniej zgromadził 15 młodych bilardzistek z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowały: Milena Bereźnicka, Anna Wypych i Adrianna Muślewska.

Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca
Adrianna Muślewska   – V miejsce
Anna Wypych    – VII miejsce
Milena Bereźnicka   – XIII miejsce

II REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL
ORAZ
MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W dniu 10 lutego 2017 odbył się drugi turniej w ramach regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2017 „Bilard Sport Amator Challenge” w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. W turnieju zagrało 25 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu, zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a nawet studentów z UTP z Bydgoszczy. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki
W drugim turnieju doszło do wielu ciekawych spotkań. Do ćwierćfinału awansowali: Krystian Jaskólski, Paweł Zabłocki, Bartosz Gaca, Łukasz Furmaniak, Dawid Borkowski, Piotr Swacha, Radosław Grubich i Przemysław Poterek. Po losowaniu par ćwierćfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Krystian Jaskólski wygrał z Łukaszem Furmaniakiem 4 : 1. Przemysław Poterek i Bartosz Gaca stoczyli pasjonujący pojedynek; wygrał tym razem Bartek 4 : 3. Bardzo ciekawy pojedynek stoczyli studenci UTP Paweł Zabłocki i Piotr Swacha, wygrał Paweł 4 : 2. Czwarty ćwierćfinał to pojedynek Radosława Grubicha z UKS Dragon Janowiec Wlkp. z  Dawidem Borkowskim z „Łabiszynianki” Łabiszyn. Wygrał 4 : 2  Radosław Grubich.
W meczach o wejście do finału spotkali się: Krystian Jaskólski z Pawłem Zabłockim. Wygrał Krystian Jaskólski 4 : 3 po przepięknym pojedynku z Pawłem . Drugi półfinał to popisowa gra Bartosza Gacy, który wygrał 4 : 2 z Radosławem Grubichem.
Finałowym pojedynku spotkali się Bartosz Gaca i Krystian Jaskólski, którzy reprezentują UKS „Dragon ” Janowiec Wlkp. Mecz finałowy wygrał Bartosz Gaca 4:2.
I miejsce – Bartosz Gaca
II miejsce – Krystian Jaskólski
III miejsce – Paweł Zabłocki
III miejsce – Radosław Grubich
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał pamiątkową statuetkę.
UKS „Dragon" w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostwo Szkół Ponadgimnazjalnych już 8 kwietnia 2017 na godzinę 9.00. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęciem turnieju.


PODSUMOWANIE SEZONU 2016 NA GALI BILARDOWEJ
W LUBOSTRONIU


21 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Lubostroniu odbyła się Gala Bilardowa podsumowująca sezon bilardowy 2016. Zawodnicy z UKS DRAGON Janowiec Wlkp. wywalczyli drużynowo w Pałuckiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej w kategorii chłopców I miejsce w składzie: Radosław Grubich, Krystian Jaskólski, Łukasz Furmaniak i Wojciech Bereźnicki. Natomiast drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w składzie: Marta Ruchomska, Anna Wypych, Adrianna Muślewska i Milena Bereźnicka. Również drużynowo młodzicy zajęli II miejsce w składzie: Adam Duszyński, Mikołaj Drożdżyński, Hubert Woźniak, Natalia Prus i Tomasz Tkacz.
Indywidualnie w kategorii chłopców I miejsce zajął Radosław Grubich, II miejsce Krystian Jaskólski, III miejsce Łukasz Furmaniak, który otrzymał statuetkę za I miejsce w kategorii chłopców za udział w regionalnych eliminacjach do Mistrzostw Polski Amatorów.
Stefan Kryszak podziękował trenerom za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju bilarda na Pałukach. Trenerzy naszego klubu Jaromir Brodecki i Rajmund Kotula otrzymali pamiątkowe statuetki od Stefana Kryszaka.
Podczas gali na dwóch stołach odbył się turniej młodych talentów z III klas szkoły podstawowej. Nasze zawodniczki: Joanna Duszyńska zajęła V miejsce, a Oktawia Brodecka VII miejsce.
Zwieńczeniem gali bilardowej był turniej o puchar burmistrza Łabiszyna Jacka Idziego Kaczmarka, który był rozgrywany w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. W turnieju tym wzięło udział 48 zawodników i zawodniczek. Nasza zawodniczka Anna Wypych zajęła II miejsce ulegając dopiero w finale Olivierowi Pipinowi z Piechcina.

I REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL
ORAZ
MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W dniu 3 lutego 2017 odbył się turniej w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2017 „Bilard Sport Amator Chalenge”. CHALLENGE oraz turniej o Mistrzostwo Szkół Ponadgimnazjalnych w Regionalnym Centrum Bilardowym znajdującym się przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp. Organizatorami turniejów są Polski Związek Bilardowy i UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w Łodzi 17-19 listopada 2017 z pulą nagród o łącznej wartości 10000 złotych. Do turnieju finałowego awansuje trzech najlepszych graczy po zakończeniu cyklu pięciu turniejów w ramach regionalnych eliminacji obywających się w całej Polsce. W turnieju wystartowało 32 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu i spoza powiatu, zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
W turnieju doszło do wielu ciekawych spotkań. Do ćwierćfinału awansowali: Paweł Zabłocki, Bartosz Gaca, Łukasz Furmaniak, Radosław Grubich, Piotr Swacha, Krystian Jaskólski, Przemysław Poterek i Szymon Koziełek. Po losowaniu par ćwierćfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Paweł Zabłocki wygrał z Piotrem Swachą 4 : 0;
Szymon Koziełek wygrał z Przemkiem Poterkiem 4 : 1
Krystian Jaskólski wygrał z Bartoszem Gacą 4 : 3
Łukasz Furmaniak wygrał z Radosławem Grubichem 4 : 3
W meczach o wejście do finału spotkali  się: Krystian Jaskólski z Łukaszem Furmaniakiem. Wygrał Krystian Jaskólski 4 : 0. Drugi półfinał odbył się pomiędzy Pawłem Zabłockim, który wygrał z Szymonem Koziełkiem 4 : 0.
W finałowym pojedynku spotkali się Krystian Jaskólski i Paweł Zabłocki; obaj zawodnicy reprezentowali UKS „Dragon”. Mecz finałowy to popisowa gra Krystiana Jaskólskiego, który wygrał 4:1.

I miejsce – Krystian Jaskólski
II miejsce – Paweł Zabłocki
III miejsce – Szymon Koziełek
III miejsce – Łukasz Furmaniak

Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał statuetkę.
UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostwo Szkół Ponadgimnazjalnych już 10 lutego 2017 na godzinę 9.30. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęciem turnieju.
RODZINNY TURNIEJ BILARDOWY W PARACH


W Regionalnym Centrum Bilardowym znajdującym się przy Publicznym Gimnazjum w Janowcu Wlkp 4 lutego 2017 odbył się po raz pierwszy rodzinny turniej bilardowy w parach. Organizatorem turnieju był UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.
Drużynę, czyli parę, tworzył rodzic i dziecko. W turnieju brało udział 9 par z Janowca Wlkp., Rogowa i Żnina. Gry toczyły się w odmianę 9 bil w systemie podwójnej przegranej do trzech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
W turnieju doszło do wielu ciekawych rodzinnych spotkań. Do półfinału awansowali: Aleksandra Lipińska i Hanna Lipińska ze Żnina, Wiesław Bereźnicki i Milena Bereźnicka z Janowca Wlkp., Tomasz Lipiński i Rafał Lipiński ze Żnina oraz Jacek Świtała i Bogna Świtała ze Żnina. Po losowaniu par półfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Wiesław Bereźnicki i Milena Bereźnicka wygrali z Aleksandrą Lipińska i Hanną Lipińska 3 : 1;
Jacek Świtała i Bogna Świtała wygrali z Tomaszem Lipińskim i Rafałem Lipińskim z 3: 2
W finałowym pojedynku spotkały się pary: Wiesław Bereźnicki i Milena Bereźnicka oraz Jacek Świtała i Bogna Świtała. Mecz finałowy to popisowa gra obu par, wygrała para ze Żnina 3:1.
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzcy turnieju otrzymali statuetkę. Wszystkie pary na turnieju doskonale się bawiły, a czas spędzony z dziećmi był  bezcenny, gdyż bilard to wspaniała dyscyplina sportu, która uczy myślenia jak i również integruje ze sobą ludzi.

Lokaty po zakończeniu turnieju

I miejsce – Jacek Świtała i Bogna Świtała ze Żnina.
II miejsce – Wiesław Bereźnicki i Milena Bereźnicka z Janowca Wlkp.
III miejsce – Tomasz Lipiński i Rafał Lipiński ze Żnina
III miejsce – Aleksandra Lipińska i Hanna Lipińska ze Żnina
V miejsce – Antonii Wypych i Anna Wypych z Janowca Wlkp.
V miejsce – Krzysztof Tkacz i Tomasz Tkacz z Janowca Wlkp.
VII miejsce – Jaromir Brodecki i Oktawia Brodecka z Rogowa
VII miejsce – Marcin Muślewski i Adrianna Muślewska z Janowca Wlkp.
IX miejsce – Katarzyna Światała i Piotr Świtała ze Żnina


I turniej bilardowy dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt


W dniu 9 lutego odbył się pierwszy turniej bilardowy dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt. Zawodniczki grały w odmianę 8 bil do trzech wygranych partii. Zawodniczki grały między sobą. Najlepsza okazała się Adrianna Muślewska, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła Anna Wypych przegrywając tylko pojedynek z Adą 3:0. Trójka najlepszych zawodniczek tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB dziewcząt w Żninie 16 lutego 2017.


WYNIKI
I ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2017
O MISTRZOSTWO SZKOŁY DZIEWCZĄT
ODMIANA 8 BIL
(09.02.2017)

 

Adrianna Muślewska      III d      I
Anna Wypych   III d     II
Milena Bereźnicka  
III d    III
Natalia Prus  V b (Sz. P.)    IV
Oktawia Brodecka III a (Sz. P.)     V
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego