Turnieje 2019

RODZINNY TURNIEJ BILARDOWY W PARACH
W Regionalnym Centrum Bilardowym znajdującym się przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp 27 stycznia 2019 odbył się po raz drugi rodzinny turniej bilardowy w parach. Organizatorem turnieju był UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.
Drużynę, czyli parę, tworzył rodzic, wujek ciocia i dziecko. W turnieju brało udział 16 par z Brudzynia, Janowca Wlkp., Łabiszyna Rogowa i Żnina. Gry toczyły się w odmianę 9 bil w systemie podwójnej przegranej do trzech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
W turnieju doszło do wielu ciekawych rodzinnych spotkań. Do półfinału awansowali: Marcin Lisiecki i Tobiasz Lisiecki z Janowca Wlkp., Stefan Kryszak i Szymon Kryszak z Łabiszyna Krystian Jaskólski i Andrzej Kurzawa z Brudzynia i Tomasz Woźniak i Hubert Woźniak z Janowca Wlkp.
Po losowaniu par półfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Stefan Kryszak i Szymon Kryszak z Łabiszyna wygrali z Tomasz Woźniakiem i Hubertem Woźniakiem z Janowca Wlkp. 3 : 2;
Krystian Jaskólski i Andrzej Kurzawa z Brudzynia wygrali z Marcinem Lisieckim i Tobiaszem Lisieckim z Janowca Wlkp. 3: 2
W finałowym pojedynku spotkały się pary: Stefan Kryszak i Szymon Kryszak z Łabiszyna z Krystianem Jaskólski i Andrzej Kurzawa z Brudzynia Mecz finałowy to popisowa gra obu par, wygrała para ze Brudzynia 3:1.
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzcy turnieju otrzymali statuetkę. Wszystkie pary na turnieju doskonale się bawiły, a czas spędzony z dziećmi był bezcenny, gdyż bilard to wspaniała dyscyplina sportu, która uczy myślenia jak i również integruje ze sobą ludzi.
Lokaty po zakończeniu turnieju
I miejsce – Krystian Jaskólski i Andrzej Kurzawa z Brudzynia
II miejsce – Stefan Kryszak i Szymon Kryszak z Łabiszyna
III miejsce – Marcin Lisiecki i Tobiasz Lisiecki z Janowca Wlkp.
III miejsce – Tomasz Woźniak i Hubert Woźniak z Janowca Wlkp.
V miejsce – Jaromir Brodecki i Oktawia Brodecka z Rogowa
V miejsce – Norbert Czekajski i Stanisław Florczak z Janowca Wlkp.
VII miejsce – Katarzyna Światała i Piotr Świtała ze Żnina
VII miejsce – Maciej Prus i Natalia Prus z Janowca Wlkp.
I REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL
ORAZ
MISTRZOSTWA SZKÓŁ ŚREDNICH
W dniu 26 styczeń 2019 odbył się rozpoczął się po raz piąty  cykl pięciu turniejów w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2019 „Bilard Sport Amator Chalenge”. CHALLENGE oraz turniej o Mistrzostwo Szkół Średnich w Regionalnym Centrum Bilardowym znajdującym się przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Organizatorami turniejów są Polski Związek Bilardowy i UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w Łodzi 15-17 listopada 2019 z pulą nagród o łącznej wartości 15000 złotych. Do turnieju finałowego awansuje trzech najlepszych graczy po zakończeniu cyklu pięciu turniejów w ramach regionalnych eliminacji obywających się w całej Polsce. W turnieju wystartowało 39 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu i spoza powiatu, zarówno ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz studentów. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
        W turnieju doszło do wielu ciekawych spotkań. Do ćwierćfinału awansowali: Adrianna Muślewska, Bogna Świtała, Bartosz Gaca, Łukasz Furmaniak, Krystian Jaskólski, Przemek Poterek, Borys Koziełek i Oliwier Pipin. Po losowaniu par ćwierćfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Bogna Świtała wygrała z Adrianną 4 : 2;
Krystian Jaskólski wygrał z Bartoszem Gacą 4 : 0
Przemek Poterek wygrał z Olivierem Pipinem 4 : 1
Borys Koziełek wygrał z Łukaszem Furmaniakiem 4 : 2
W meczach o wejście do finału spotkali się: Przemek Poterek z Borysem Koziełkiem. Wygrał Przemek Poterek 4 : 0. Drugi półfinał odbył się pomiędzy Bogną Świtałą, która wygrała z Krystianem Jaskólskim 4 : 1..
W finałowym pojedynku spotkali się Przemysław Poterek z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. i Bogna Świtała z UKS „Pałuki” Żnin Mecz finałowy to popisowa gra obu zawodników. Bogna Świtała pokonała Przemka Poterka 4:2.
I miejsce – Bogna Świtała
II miejsce – Przemek Poterek
III miejsce – Krystian Jaskólski
III miejsce – Borys Koziełek
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał statuetkę.
UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostwo Szkół Średnich już 9 lutego 2019 na godzinę 9.00. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęciem turnieju.
I turniej bilardowy dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły
Eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt
W dniu 25 stycznia odbył się pierwszy turniej bilardowy dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły i eliminacje do Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dziewcząt. Zawodniczki grały w odmianę 8 bil do trzech wygranych partii. Zawodniczki grały między sobą. Trójka najlepszych zawodniczek tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na PMLB dziewcząt w Żninie 7 lutego 2019.
I ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2019
O MISTRZOSTWO SZKOŁY DZIEWCZĄT