Przejdź do treści

Menu główne:

Turnieje 2020

Sekcja bilardowa
KUJAWSKO POMORSKA MŁODZIEŻOWA
LIGA BILARDOWA JUNIORÓW MŁODSZYCH
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. 20 grudnia 2020 roku odbył się ostatni turniej bilardowy dla juniorów młodszych w ramach Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej naszego województwa w Turniej zgromadził 19 młodych bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 10-bil do czterech wygranych partii w systemie 2 KO. Sędzią zawodów był Jaromir Brodecki. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Kamil Latański, Tobiasz Lisiecki, Igor Lipiecki, Hubert Kowalewski, Kacper Spychała i Marek Czekajski.Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Do ćwierćfinału awansowało troje naszych zawodników: Kacper Spychała, Tobiasz Lisiecki i Kamil Latański. Pojedynek ćwierćfinałowy wygrał tylko Kacper Spychała.W półfinale zmierzył się z Piotrem Świtałą z UKS Pałuki Żnin. Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.
Półfinały:
Kacper Spychała – Piotr Świtała 4:3
Dawid Borkowski – Dominik Wojciechowski 4:2
Finał był popisem przepięknej gry Kacpra i Dawida. Turniej wygrał Dawid Borkowskiz Kacprem Spychałą 4:1.
Nasi zawodnicy w turnieju bilardowym zajęli następujące miejsca
Kacper Spychała II miejsce
Kamil Latański  V miejsce
Tobiasz Lisiecki V miejsce
Marek Czekajski IX miejsce
Igor Lipiecki   XIII miejsce
Hubert Kowalewski  XVII miejsce
Mistrzem Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w kategorii junior młodszy zostałDawid Borkowski z UKS Łabiszynianka Łabiszyn, a wicemistrzem zostałPiotrem Świtałą z UKS Pałuki Żnina, III miejsce zajął Kacper Spychała zUKS Dragon Janowiec Wlkp.
Drużynowo:
I miejsce – UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. – 158 pkt.
II miejsce – UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn – 144 pkt.
III miejsce –BOSiR „Bila” Piechcin – 138 pkt.
IV miejsce – UKS „Pałuki” Żnin   94 pkt.
Puchary dla najlepszych zawodników i drużyn będą wręczane na Gali Bilardowej w Janowcu Wlkp. w 2021 roku.
KUJAWSKO POMORSKA MŁODZIEŻOWA
LIGA BILARDOWA PUPILI
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. 19 grudnia 2020 roku odbył się ostatni turniej bilardowy dla pupili w ramach Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej naszego województwa w Turniej zgromadził 22 młodych bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 8-bil do trzech wygranych partii w systemie 2 KO. Sędzią zawodów był Jaromir Brodecki. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Kamil Latański, Tobiasz Lisiecki Wiktoria Latańska, Joanna Duszyńska Igor Lipiecki i Oktawia Brodecka.Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Do ćwierćfinału awansowało troje naszych zawodników: Joanna Duszyńska, Oktawia Brodecka i Kamil Latański. Wszyscy troje wygrali pojedynki ćwierćfinałowe.W półfinale Oktawia Brodecka zagrała z Kamilem Latańskim, a Joanna Duszyńska zagrała z Kacprem Brejskim z BOSiR Bila Piechcin. Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.
Półfinały:
Kamil Latański – Oktawia Brodecka 2:3
Kacper Brejski – Joanna Duszyńska 3:1
Finał był popisem przepięknej gry Kacpra i Oktawii. Turniej wygrał Kacper Brejskiz Oktawią Brodecką3:2.
Nasi zawodnicy w turnieju bilardowym zajęli następujące miejsca
Oktawia Brodecka – II miejsce
Joanna Duszyńska – III miejsce
Kamil Latański – III miejsce
Tobiasz Lisiecki – XIII miejsce
Igor Lipiecki  – XVII miejsc
Wiktoria Latańska – XVII miejsce
Mistrzem Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w kategorii pupili został Kacper Brejski z BOSiR „Bila” Piechcin, a wicemistrzyniąOktawia Brodecka zUKS Dragon Janowiec Wlkp., a., III miejsce zajęły Joanna Duszyńska zUKS Dragon Janowiec Wlkp. i Otylia Basińska z BOSiR „Bila” Piechcin.
Drużynowo:
I miejsce – UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. – 178 pkt.
II miejsce – BOSiR „Bila” Piechcin – 170 pkt.
III miejsce – UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn – 112 pkt.
IV miejsce – UKS „Pałuki” Żnin   76 pkt.
V miejsce – UKS Lubostroń – 34 pkt.
Puchary dla najlepszych zawodników i drużyn będą wręczane na Gali Bilardowej w Janowcu Wlkp. w 2021 roku.
KUJAWSKO POMORSKA MŁODZIEŻOWA
LIGA BILARDOWA PUPILI
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. 12 grudnia 2020 roku odbył się trzeci turniej bilardowy dla pupiliw ramach Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej naszego województwa w Turniej zgromadził 21 młodych bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 8-bil do trzech wygranych partii w systemie 2 KO. Sędzią zawodów był Jaromir Brodecki. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Kamil Latański, Tobiasz Lisiecki Wiktoria Latańska, Joanna DuszyńskaIgor Lipiecki i Oktawia Brodecka.Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Do ćwierćfinału awansowało trojenaszych zawodników: Joanna Duszyńska, Oktawia Brodecka i Tobiasz Lisiecki. Wszyscy troje wygrali pojedynki ćwierćfinałowe.W półfinale Oktawia Brodeckazagrała z Joanną Duszyńską, a Tobiasz Lisiecki zagrał z Kacprem Brejskimz BOSiR Bila Piechcin.Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.
Półfinały:
Joanna Duszyńska– Oktawia Brodecka 0:3
Kacper Brejski – Tobiasz Lisiecki 3:1
Finał był popisem przepięknej gry Kacpra i Oktawii. Turniej wygrała Oktawia Brodecka z Kacprem Brejskim 3:1.
Nasi zawodnicy w turnieju bilardowym zajęli następujące miejsca
Oktawia Brodecka – I miejsce
Joanna Duszyńska – III miejsce
Tobiasz Lisiecki – III miejsce
Igor Lipiecki – IX miejsce
Kamil Latański – XVII miejsce
Wiktoria Latańska – XVII miejsce
IV ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ
JUNIOREK MŁODSZYCH
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp.6 grudnia odbyły się ostatnie zawody bilardowe juniorek młodszych w ramach Kujawsko – Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w tym sezonie.Turniej zgromadził 14 młodych bilardzistekz Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowały: Joanna Duszyńska, Paulina Jaskólska, Agata Marciniak i Oktawia Brodecka. Do półfinału awansowała Oktawia Brodecka, która wygrała Mają Walkowiak z UKS „Pałuki” Żnin 3:1. W finale spotkała się z zawodniczką BOSiR Bila Piechcin Julią Nowacką. Mecz finałowy to popisowa gra obu zawodniczek. Oktawia Brodecka przegrała Julię Nowacką3:2.
Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca
Oktawia Brodecka – II miejsce
Paulina Jaskólska – VII miejsce
Joanna Duszyńska – VII miejsce
Agata Marciniak – IX miejsce
 
Pałucka Liga Bilardowa– Finał
 
 
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. rozegrano finał Pałuckiej Ligi Bilardowej, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Jaromir Brodecki.
 
Do ligi bilardowej przystąpiło 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 drużyn. Drużyny grały każdy z każdym rundę wiosenną i jesienną. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansowały do finału, który odbył się 5 grudnia 2020. Do finału awansowały z grupy A Drwale bez siekier i Drużyna X, a z grupy B Chytruski i Brzdące.
 
Pałucką Ligę Bilardową wygrała drużyna Chytruski w składzie Bogna Świtała, Piotr Świtała iKrystian Jaskólski.II miejsce zajęła Drużyna X w składzie Jakub Wojciechowski i Dominik Wojciechowski. III miejsce zajęła drużyna Drwale bez siekier w składzie Borys Koziełek i Szymon Koziełek. IV miejsce zajęła drużyna Brzdące w składzie Łukasz Furmaniak i Kacper Spychała.
 
Wszystkie drużyny startujące w finale ligi otrzymały pamiątkowe medale i nagrody.
 
 
Finałowe rozgrywki:
 
 
1.               DRWALE BEZ SIEKIER    DRUŻYNA X       2:1            (3:5;5:0;5:3)
 
2.               CHYTRUSKI    BRZDĄCE                            2:0            (5:1;5:4)
 
3.               DRWALE BEZ SIEKIER    CHYTRUSKI         0:2            (3:5;4:5)
 
4.               DRUŻYNA X    BRZDĄCE                   2:1            (5:4;0:5;5:4)
 
5.               DRWALE BEZ SIEKIER    BRZDĄCE            2:1            (5:1;4:5;5:3)
 
6.               CHYTRUSKI    DRUŻYNA X                          1:2            (1:5;5:3;4:5)
 
III ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO – POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ
JUNIORÓW MŁODSZYCH
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. w ramach Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 4 grudnia odbył się trzeci turniej bilardowy dla juniorów młodszych. Turniej zgromadził 21 bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. i Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundowałKujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali:Tobiasz Lisiecki, Igor Lipiecki, Marek Czekajski,Hubert Woźniak, Kacper Spychała, Kamil Latański i Hubert Kowalewski.Sędzią turnieju był Jaromir Brodecki. Do półfinału awansowali: Piotr Świtała z UKS Pałuki Żnin, Dominik Wojciechowski z BOSiR „Bila” Piechcin, Kamil Latański z UKS Dragon Janowiec Wlkp.i Dawid Borkowski z UKS Łabiszyn Łabiszynianka. Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.
Półfinały:
Piotr Świtała – Dominik Wojciechowski 3:2
Dawid Borkowski – Kamil Latański 3:1
Finał był popisem przepięknej gry Dawida Borkowskiego i Piotra Świtały.
Turniej wygrał DawidBorkowski z Piotrem Świtałą 3:0
Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Kamil Latański                    III miejsce
Marek Czekajski                 V miejsce
Tobiasz Lisiecki                  V miejsce
Kacper Spychała                  IX miejsce
Hubert Woźniak                  IX miejsce
Igor Lipiecki                       XVII miejsce
Hubert Kowalewski             XVII miejsce

NARODOWY JUNIOR TOUR 2020 W ŁODZI – ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020
 
W klubie FRAME w Łodzi 22 listopada 2020 odbył się trzeci turniej bilardowy Junior Tour 2020, który stanowi eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2021.
Turniej zgromadził razem 49 bilardzistów i 28 bilardzistki z całego kraju. Drużynę UKS Dragon Janowiec Wlkp. reprezentowało 3 zawodników i 4 zawodniczki. Na turnieju juniorki grały w odmianę 8  bili, a juniorzy grali w odmianę 10 bil . Najlepszą zawodniczką naszej drużyny byłaOktawia Brodecka, którazajęła III miejsce, a Wiktoria Osińska zajęła V miejsce.natomiast najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Norbert Czekajski, który zajął XVII miejsce. Wyniki i punktacjaturnieju dotyczące awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów są opublikowanena stronie PZBil.
 IV turniej bilardowyo Mistrzostwo Juniorów UKS Dragon ieliminacje do Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej juniorów
 
 
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. 30 października 2020 odbył się ostatni turniej bilardowyjuniorów o Mistrzostwo Juniorów UKS Dragon i eliminacje do Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej juniorów. Zawodnicygrali w odmianę10 bil do trzech wygranych partii, a w półfinały i finał do czterechwygranych partii. Turniej zgromadził 10 zawodników. W finale spotkali Kacper Spychała z Hubertem Kowalewskim. Hubert pokonałKacpra 4:2. Ośmiu najlepszych bilardzistów tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na KPMLB w Janowcu Wlkp.
 
 
 
WYNIKI
 
IV ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2020
 
O MISTRZOSTWO JUNIORÓW UKS DRAGON
 
ODMIANA 10 BIL
 
(30.10.2020)
 
UCZESTNICY TURNIEJU  KLASA  MIEJSCE
 
 
1.  Hubert Kowalewski  VIII c  I
 
2.  Kacper Spychała  VIII c  II
 
3.  Marek Czekajski  VIII c  III
 
4.  Igor Lipiecki  VI d  IV
 
 
5. Tobiasz Lisiecki  VII a  V
 
6. Tobiasz Drożdżyński  VIII b  VI
 
7.  Jakub Kamiński VIII c  VII
 
8.  Kamil Latański  VII d  VIII
 
9.  Dawid Woźniak VIII c  IX
 
10. Kacper Zieleniak VIII c  X

PO IV ZAWODACH BILARDOWYCH

O MISTRZOSTWO JUNIORÓW UKS DRAGON

W ROKU 2020

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 8 bil

05.06.20

Odmiana 14/1 bil

24.06.20

Odmiana 9 bil

24.08.20

Odmiana 10 bil

30.10.20

Suma punktów

Miejsce

Kacper Spychała

VIII c

20

20

16

16

72

I

Czekajski Marek

VIII c

14

14

20

14

62

II

Kowalewski Hubert

VIII c

12

16

13

20

61

III

Lisiecki Tobiasz

VII a

13

13

14

12

52

IV

Latański Kamil

VII a

12

10

10

32

V

Woźniak Hubert

Abs.

16

12

28

VI

Lipiecki Igor

VI d

11

14

25

VII

Woźniak Dawid

VIII c

11

8

19

VIII

Drożdżyński Tobiasz

VIII b

12

12

IX

Walkowiak Igor

VIII a

11

11

X

Kamiński Jakub

VIII c

10

10

XI

Zieleniak Kacper

VIII c

8

8

XII

 

 

 IV turniej bilardowyo Mistrzostwo UKS „Dragon”
 w kategorii juniorek młodszych
 
W Regionalnym Centrum Bilardowym w dniu 23 października odbył się ostatni turniej bilardowyjuniorek młodszycho Mistrzostwo UKS „Dragon”. Zawodniczki grały w odmianę8 bil do trzech wygranych partii. Zawodniczki grały między sobą. Zawodniczki tego turnieju będą reprezentować UKS Dragon na Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej juniorek młodszych w Janowcu Wlkp.. Turniej wygrała Oktawia Brodecka, II miejsce zajął Joanna Duszyńska, a III miejsce zajęła Agata Marciniak.
 
WYNIKI
 
IV ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2020
 
O MISTRZOSTWO UKS „DRAGON”
 
W KATEGORII JUNIOREK MŁODSZYCH
 
ODMIANA 8 BIL
 
(23.10.2020)
 
 
UCZESTNICY TURNIEJU  KLASA  MIEJSCE
 
 
1. Oktawia Brodecka  VII a  I
 
2. Agata Marciniak  VIII a  II
 
3. Joanna Duszyńska  VIII a  III
 
4. Paulina Jaskólska  VIII b  IV
 
5. Paulina Jaskólska  II c  V

RANKING ZAWODNIKÓWPO IV ZAWODACH BILARDOWYCH

O MISTRZOSTWO UKS DRAGON DZIEWCZĄTW ROKU 2020

PUNKTACJA BILARDOWA 2020

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana

8 bil

07.02.20

Odmiana

9 bil

10.06.20

Odmiana 10 bil

24.08.20

Odmiana

8 bil

23.10.20

Suma punktów

Miejsce

Oktawia Brodecka

VII A

20

16

20

20

76

I

Agata Marciniak

VIII A

14

14

16

15

59

II

Joanna Duszyńska

VIII A

20

14

16

50

III

Paulina Jaskólska

VIII B

13

13

14

40

IV

Samanta Matelska

VIII B

16

16

V

Wiktoria Latańska

II C

13

14

VI

 

 
IV turniej bilardowy o Mistrzostwo Pupili
 
 
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp.16 października odbył się ostatni turniej ej o Mistrzostwo Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dragon” w kategorii pupil. Zawodnicy grali w odmianę 8 bil do trzechwygranych partii. Turniej wygrałaOktawia Brodecka, II miejsce zająłKamil Latański, a III miejsce zajęła Joanna Duszyńska.
 
Wszyscy zawodnicy tego turnieju będą reprezentować UKS Dragona na KPMLB w Janowcu Wlkp.
 
 
 
WYNIKI
 
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2020
 
O MISTRZOSTWO UKS DRAGON
 
ODMIANA 8 BIL
 
(16.10.2020)
 
UCZESTNICY TURNIEJU  KLASA  MIEJSCE
 
 
1.    Oktawia Brodecka  VII a  I
 
2.    Joanna Duszyńska  VIII a II
 
3.    Kamil Latański  VII a  III
 
4.    Maciej Majdak  VI d  IV
 
5.    Wiktoria Latańska  II c  V

RANKING ZAWODNIKÓW PO IV ZAWODACH BILARDOWYCH

O MISTRZOSTWO UKS „DRAGON”

W KATEGORII PUPILI W ROKU 2020

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 9 bil

19.02.20

Odmiana 9 bil

17.06.20

Odmiana 8 bil

09.09.20

Odmiana 8 bil

16.10.20

Suma punktów

Miejsce

1.

Brodecka Oktawia

VII A

20

14

16

20

70

I

2.

Duszyńska Joanna

VIII A

16

16

14

16

62

II

3.

Kamil Latański

VII A

13

13

20

14

60

III

4.

Tobiasz Lisiecki

VII A

14

20

14

48

IV

5.

Latańska Wiktoria

II C

10

10

12

32

V

6.

Lipiecki Igor

VI D

12

12

24

VI

7.

Idziak Nikodem

VII E

11

12

23

VII

8.

Majda Maciej

VI D

10

13

23

VII

 

II ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO – POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ
JUNIORÓW MŁODSZYCH
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. w ramach Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowe 26 września odbył się drugi turniej bilardowy dla juniorów młodszych. Turniej zgromadził 17 bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. i Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundowałKujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 14/1 bil do 15 podejść lub 30 punktów. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Marek Czekajski,Hubert Woźniak, Kacper Spychała, Kamil Latański i Hubert Kowalewski.Sędzią turnieju był Jaromir Brodecki. Do półfinału awansowali: Kacper Brejski i Mateusz Brejski BOSiR „Bila” Piechcin, Kacper Spychała z UKS Dragon Janowiec Wlkp.i Dawid Borkowski z UKS Łabiszyn Łabiszynianka. Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.
Półfinały:
Kacper Spychała – Mateusz Brejski 15:7
Dawid Borkowski – Kacper Brejski 20:7
Finał był popisem przepięknej gry Dawida Borkowski i Kacpra Spychały.
Turniej wygrał DawidBorkowski z Kacprem Spychała 22:16
Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Kacper Spychała - III miejsce
Marek Czekajski - V miejsce
Hubert Woźniak  V miejsce
Kamil Latański IX miejsce
Hubert Kowalewski XIII miejsce
 
III ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ
 
JUNIOREK MŁODSZYCH
 
 
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp.20 września odbyły się trzecie zawody bilardowe juniorek młodszych w ramach Kujawsko – Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej.Turniej zgromadził 13 młodych bilardzistekz Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 10-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowały: Joanna Duszyńska, Paulina Jaskólska, Agata Marciniak i Oktawia Brodecka. Do półfinału awansowała Oktawia Brodecka, która wygrała Nadią Brywczyńską 3:0. W finale spotkała się z zawodniczką BOSiR Bila Piechcin Julią Nowacką. Mecz finałowy to popisowa gra obu zawodniczek. Oktawia Brodecka pokonała Julię Nowacką3:2.
 
 
Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca
 
Oktawia Brodecka – I miejsce
 
Joanna Duszyńska – VII miejsce
 
Agata Marciniak – IX miejsce
 
Paulina Jaskólska – IX miejsce
 
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 2020
19 września 2020 roku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko–pomorskiego pod patronatem Polskiego Związku Bilardowego. Zawody bilardowe rozgrywane w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Turniej zgromadził 19 młodych bilardzistów. Gry toczyły się w odmianę 9-bil w systemie 2 KO do trzech wygranych partii. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Wiktoria Latańska. Opiekunem zawodników był Jaromir Brodecki.
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale i puchary. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.
„BILARD SPORTEM WSZYSTKICH”
W ramach akcji: "Bilard Sportem Wszystkich" w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. 14 września gościli: Bogdan Wołkowski-wielokrotny mistrz świata w trikach bilardowych i trener kadry Polski kobiet oraz Bogna Świtała-wielokrotna mistrzyni Polski juniorów oraz medalistka mistrzostw Europy, kadrowiczka Polski kobiet. Bogdan Wołkowski pokazywał uczniom klas trzecich i czwartych przeróżne triki bilardowe, które miały zachęcić uczniów do uprawiania tego przepięknego sportu.
 
III turniej bilardowy o Mistrzostwo Pupili
 
 
9 września odbył się trzeci turniej o Mistrzostwo Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dragon” w kategorii pupil. Zgromadził 8 zawodników, którzy grali w odmianę 8 bil do trzech wygranych partii. Turniej wygrał Kamil Latański, II miejsce zajęła Oktawia Brodecka, a III miejsce Tobiasz Lisiecki i Joanna Duszyńska. Wszyscy zawodnicy tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na KPMLB w Janowcu Wlkp. 3 października 2020.
 
 
 
WYNIKI
 
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2020
 
O MISTRZOSTWO UKS DRAGON
 
ODMIANA 8 BIL
 
(09.09.2020)
 
 
               UCZESTNICY TURNIEJU  KLASA  MIEJSCE
 
 
1.                    Kamil Latański   VII a  I
 
2.                    Oktawia Brodecka  VII a  II
 
3.                    Joanna Duszyńska  VIII a  III
 
4.                    Tobiasz Lisiecki  VII a  IV
 
5.                    Nikodem Idziak  VII e  V
 
6.                    Igor Lipiecki  VI d  VI
 
7.                    Maciej Majda  VI d  VII
 
8.                    Wiktoria Latańska  II c  VIII

RANKING ZAWODNIKÓW PO II ZAWODACH BILARDOWYCH

O MISTRZOSTWO UKS „DRAGON”

W KATEGORII PUPILI W ROKU 2020

 

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Odmiana 9 bil

19.02.20

Odmiana 9 bil

17.06.20

Odmiana 8 bil

09.09.20

Suma punktów

Miejsce

1.

Brodecka Oktawia

VII A

20

14

16

50

I

2.

Tobiasz Lisiecki

VII A

14

20

14

48

II

3.

Duszyńska Joanna

VIII A

16

16

14

46

III

4.

Kamil Latański

VII A

13

13

20

46

III

5.

Lipiecki Igor

VI D

12

12

24

IV

6.

Idziak Nikodem

VII E

11

12

23

V

7.

Latańska Wiktoria

II C

10

10

20

VI

8.

Majda Maciej

VI D

10

10

VII

 

 

PODSUMOWANIE REGIONALNYCH ELIMINACJI DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL
Po raz ostatni rozegrano 5 września regionalne eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów 2020 „Bilard Sport Amator Challenge” w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Cykl pięciu turniejów zgromadził razem 36 bilardzistów i bilardzistek. z całego powiatu i pobliskich regionów w tym, 9 juniorów, 6 pupili i 11 dziewczyn. Regionalne eliminacje obywały się w 32 klubach i centrach bilardowych w całej Polsce. Przy okazji eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów toczyły się rozgrywki o miano najlepszego bilardzisty powiatu szkół średnich. Sędziązawodów był Jaromir Brodecki, który czuwał nad sprawnym przebiegiem turniejów.
Ostatni turniej eliminacyjny wygrał Krystian Jaskólskiz UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. Pokonał on w finale Norberta Czekajskiego z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.” 4:0. Trzecie miejsce zajęli Przemysław Poterek i Paweł Zabłocki z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.
Najlepszą zawodniczką w kategorii juniorek okazała się Oktawia Brodecka z UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.,w kategorii juniorówPiotr Świtała z UKS „Pałuki” – Żnin, aw kategorii pupiliOktawia Brodeckaz UKS  „Dragon” Janowiec Wlkp.
Do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi z pulą nagród o łącznej wartości 15000 złotych, który odbędzie się 13-15 listopada 2020, awansowali:Paweł Zabłocki z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. który zajęła I miejsce, Przemysław Poterek UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. który zajął II miejsce oraz Piotr Świtała z UKS „Pałuki” Żnin,który zajął III miejsce.
MistrzemPowiatu Szkół Średnich został Piotr Świtała uczeń Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Wicemistrzem zostałKrystian Jaskólski uczeń Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp., a III miejsce zająłNorbert Czekajski uczeńZespół Szkół Technicznych w Żninie.
Puchary dla najlepszych zawodników zostaną wręczone na Gali Bilardowej w Janowcu Wlkp. w styczniu 2021.
UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych już w lutym 2021.
ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W POOL BILARDZIE 2019
 
W Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. w dniach 7 i 8 marca odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilardzie 2020 pod patronatem Polskiego Związku Bilardowego. Organizatorem eliminacji był Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Jaromir Brodecki.
W pierwszym dniu do turnieju przystąpiło 12 młodych bilardzistów zRokietnicy, Poznania, Lubostronia, Piechcina, Żnina i Janowca Wlkp.Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO do trzech wygranych partii w kategorii junior młodszy, a do czterech wygranych partii, a w odmianę 14/1 do 40 punktów w kategorii junior starszy.
Awans wywalczyli w grupie młodszej: Mateusz Cholewiński z Akademii Bilardowej Rokietnica, Jakub Maciejewski z UKS Pałuki Żnin i Kacper Spychała z UKS Dragon Janowiec Wlkp.
W drugim dniu do turnieju przystąpiło 16 młodych bilardzistów z Rokietnicy, Poznania, LubostroniaŻnina, Piechcina i Janowca Wlkp. Gry toczyły się w odmianę 10-bil w systemie 2 KO do trzech wygranych partii i 9 bil w systemie 2 KO do czterech wygranych partii w kategorii junior młodszy.
Awans w odmianę 9 bil wywalczyli w grupie młodszej: Dominik Wojciechowski z BOSiR „Bila” Piechcin oraz Hubert Woźniak i Kacper Spychała z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.
Awans w odmianę 10 bil wywalczyli w grupie młodszej: Kacper Brejski z BOSiR „Bila” Piechcin i Kacper Spychała z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.oraz Piotr Świtała z UKS „Pałuki” Żnin.
W kategorii junior starszy awans w odmianę 8, 9, 10 i 14/1 bil wywalczył Michał Wyrwas z Hadesu Poznań
Zawodnicy, którzy wywalczyli awans będą rywalizowali na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łodzi od 29 kwietnia do 3 maja 2020.
Oprócz zawodników, którzy dostali się z eliminacji na MP Juniorów region Pałuki będzie reprezentowany przez zawodników zakwalifikowanych z Junior Tour – ów, które odbywają się w Łodzi.
Lista zawodników z naszego klubu biorących udział w mistrzostwach:
1.       Karolina Krupa - 2 odmiany  juniorka starsza
2.       Wiktoria Osińska - 2 odmiany  juniorka starsza
3.       Oktawia Brodecka - 2 odmiany juniorka młodsza
4.       Joanna Duszyńska - 2 odmiany juniorka młodsza
5.       Kacper Spychała - 3 odmiany  junior młodszy
6.       Hubert Woźniak - 1 odmiana  junior młodszy
7.       Norbert Czekajski - 4 odmiany  junior starszy
                                                                                                       
 
KUJAWSKO POMORSKA MŁODZIEŻOWA
 
LIGA BILARDOWA PUPILI
 
 
29 lutego 2020 roku odbył się pierwszy turniej bilardowe dla pupiliw ramach Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej naszego województwa w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Turniej zgromadził 40 młodych bilardzistów z Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 9-bil do trzech wygranych partii w systemie 2 KO. Sędzią zawodów był Jaromir Brodecki. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Do ćwierćfinału awansowało czworo naszych zawodników: Igor Lipiecki, Joanna Duszyńska, Oktawia Brodecka i Kamil Latański. Do półfinału awansowali Otylia Basińska z BOSiR Bila Piechcin, Oktawia Brodecka, Kamil Latański i Joanna Duszyńska z UKS Dragon Janowiec Wlkp..Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.

 
Półfinały:
 
Otylia Basińska – Oktawia Brodecka 2:3
 
Kamil Latański – Joanna Duszyńska 3:0

 
Finał był popisem przepięknej gry obu zawodników. Turniej wygrała Oktawia Brodecka z Kamilem Latańskim 3:2.

 
Nasi zawodnicy w turnieju bilardowym zajęli następujące miejsca
 
Oktawia Brodecka – I miejsce
 
Kamil Latański – II miejsce
 
Joanna Duszyńska – III miejsce
 
Igor Lipiecki – IX miejsce
 
Maciej Majda – XVII miejsce
 
Tobiasz Lisiecki – XXV miejsce
 
Wiktoria Latańska – XXXIII miejsce
 
Nikodem Idziak – XXXIII miejsce
Podsumowanie sezonu 2019
21 lutego w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. odbyło się podsumowanie sezonu bilardowego 2019. Na uroczyste podsumowanie przybył dyrektor Szkoły Podstawowej i prezes UKS Dragon Przemysław Kotula. Zaproszony gość i zawodnicy obejrzeli prezentację podsumowującą rok bilardowy 2019, przygotowaną przez p. Jaromira Brodeckiego.
W czasie prezencji były wręczane licencje bilardowe, dyplomy za mistrzostwo szkoły w poszczególnych odmianach bilarda oraz puchary za Mistrzostwo Szkoły 2019. Mistrzem szkoły w kategorii junior młodszy został Kacper Spychała, wicemistrzem Norbert Czekajski, a trzeciej miejsce zająłHubertWoźniak Wśród dziewcząt mistrzynią została Joanna Duszyńska, wicemistrzyniami Wiktoria Osińska i Oktawia Brodecka, a trzecie miejsce zajęła Natalia Prus. W kategorii młodzików mistrzem został Marek Czekajski, wicemistrzem Kacper Spychała, a trzeciej miejsce zajęła Oktawia Brodecka.
Na zakończenie spotkania zaproszeni gość otrzymali pamiątkowe zdjęcie Mistrzyni Polski UKS 2019 od Wiktorii Osińskiej, która w zeszłym roku zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski UKS w Żninie.
Po zakończeniu oficjalnej części podsumowującej sezon 2019 rozpoczęły się nocne turnieje w bilarda, klocki Jenga i FIFE 2015.
Oto wyniki poszczególnych turniejów:
Turniej  bilardowy– juniorów i juniorek
I miejsce Wiktoria Osińska
II miejsce  Norbert Czekajski
III miejsce  Tobiasz Lisiecki
III miejsce   Kacper Spychała
Turniej  bilardowy - nowicjuszy
I miejsce Tobiasz Drożdżyński
II miejsce  Paulina Jaskólska
III miejsce    Igor Lipiecki
III miejsce    Igor Walkowiak
Turniej w FIFA 2015
I miejsce  Norbert Czekajski
II miejsce Kacper Spychała
III miejsce  Paulina Jaskólska
III miejsce   Kamil Latański
Turniej w Klocki Jenga
I miejsce  Wiktoria Osińska
II miejsce   Joanna Duszyńska
III miejsce Oktawia Brodecka
III miejsce Igor Lipiecki
Turniej internetowy w bilard
I miejsce Norbert Czekajski
II miejsce  Oktawia Brodecka
III miejsce    Tobiasz Lisiecki
III miejsce    Amelia Litwin
I turniej bilardowy o Mistrzostwo Młodzików
19lutego odbył się pierwszyturniej o Mistrzostwo Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dragon” w kategorii pupil.Zgromadził 7 zawodników, którzy grali w odmianę 9 bil trzechwygranych partii. Turniej wygrała Oktawia Brodecka, II miejsce zajęła Joanna Duszyńska, a III miejsce Tobiasz Lisiecki.
Wszyscy zawodnicy tego turnieju będzie reprezentować UKS Dragona na KPMLB w Janowcu Wlkp. 29 lutego 2020.
WYNIKI
ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2020
O MISTRZOSTWO UKS DRAGON
ODMIANA 9 BIL
(19.02.2020)
               UCZESTNICY TURNIEJU     KLASA    MIEJSCE
1.                    Oktawia Brodecka     VI a     I
2.                    Joanna Duszyńska     VII a     II
3.                    Tobiasz Lisiecki     VI a     III
4.                    Kamil Latański     VI a     IV
5.                    Igor Lipiecki     V d     V
6.                    Nikodem Idziak     VI e    VI
7.                    Wiktoria Latańska     I c     VII
I ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ DZIEWCZĄT
13 lutego odbyły się pierwsze zawody bilardowe dziewcząt w ramach Kujawsko – Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Zakładzie Poprawczym w Szubinie. Turniej zgromadził 24 młodych bilardzistekz Piechcina, Lubostronia, Żnina, Janowca Wlkp. oraz Łabiszyna. Gry toczyły się w odmianę 8-bil w systemie 2 KO. Drużynę UKS Dragon reprezentowały: Joanna Duszyńska, Amelia Litwin, Samanta Matelska, Paulina Jaskólska, Agata Marciniak i Oktawia Brodecka. Do półfinału awansowała Oktawia Brodecka, która przegrała Julią Nowacką 3:2.

Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca:

Oktawia Brodecka – III miejsce
Agata Marciniak – IX miejsce
Joanna Duszyńska – IX miejsce
Paulina Jaskólska – XIII miejsce
Samanta Matelska – XVII miejsce
Amelia Litwin – XVII miejsce
II REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW 2020
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL
ORAZ
MISTRZOSTWA SZKÓŁ ŚREDNICH
    W dniu 15 lutego 2020 odbył się drugi turniej w ramach regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2020 „Bilard Sport Amator Challenge” i turniej o Mistrzostwo Szkół Średnich w Regionalnym Centrum Bilardowym przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Turnieje zgromadziły razem 27 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu i spoza powiatu, zarówno ze szkół podstawowych i średnich. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
     W drugim turnieju doszło do wielu ciekawych spotkań. Do ćwierćfinału awansowali: Kacper Spychała, Adrianna Muślewska, Paweł Zabłocki, Krystian Jaskólski, Dominik Wojciechowski, Przemek Poterek, Hubert Woźniak i Dawid Borkowski. Po losowaniu par ćwierćfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Paweł Zabłocki wygrał z Krystianem Jaskólskim 4 : 0;
Hubert Woźniak wygrał z Dawidem Borkowskim4 : 3
Przemek Poterek wygrał z Kacprem Spychała 4 : 1
Adrianna Muślewska wygrała z Dominikiem Wojciechowskim 4 : 1
W meczach o wejście do finału spotkali się: Przemek Poterek z Adrianną Muślewską. Wygrał Przemek Poterek 4 : 1. Drugi półfinał odbył się pomiędzy Pawłem Zabłockim, która wygrał z Hubertem Woźniakiem 4 : 0.
W finałowym pojedynku spotkali się Przemysław Potereki Paweł Zabłocki z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. i Mecz finałowy to popisowa gra obu zawodników. Paweł Zabłocki pokonała Przemka Poterka 4:2.
I miejsce – Paweł Zabłocki
II miejsce – Przemek Poterek
III miejsce – Adrianna Muślewska
III miejsce – Hubert Woźniak
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał statuetkę.
UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostwo Szkół Średnich już 18 kwietnia 2020 na godzinę 9.00. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęciem turnieju.

Wyniki turnieju zarówno eliminacji regionalnych do Mistrzostw Polski znajdują się w tabelach.

 

Najlepsza dziesiątka zawodników po dwóch turniejach:

 

Lp.

NAZWISKO I IMIĘ

KLUB - MIEJCOWOŚĆ

26.01.2020

15.02.2020

Suma punktów

Miejsce

1.

Zabłocki Paweł

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

20

20

40

I

2.

Poterek Przemysław

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

18

18

36

II

3.

Borkowski Dawid

UKS „Łabiszynianka” – Łabiszyn

16

14

30

III

4.

Woźniak Hubert

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

14

16

30

III

5.

Muślewska Adrianna

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

12

16

28

IV

6.

Spychała Kacper

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

14

14

28

IV

7.

Wojciechowski Dominik

BOSiR „Bila” - Piechcin

14

14

28

IV

8.

Świtała Piotr

UKS „Pałuki” – Żnin

16

11

27

V

9.

Furmaniak Łukasz

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

14

12

26

VI

10.

Jaskólski Krystian

UKS „Dragon” – Janowiec Wlkp.

11

14

25

VII

 

  

Wyniki turnieju zarówno Mistrzostw Szkół Średnich znajdują się w tabelach.

 

Najlepsza dziesiątka zawodników po dwóch turniejach:

 

Lp.

NAZWISKO I IMIĘ

26.01.20

15.02.20

Suma punktów

Miejsce

1.

Borkowski Dawid

16

14

30

I

2.

Woźniak Hubert

14

16

30

I

3.

Muślewska Adrianna

12

16

28

II

4.

Wojciechowski Dominik

14

14

28

II

5.

Świtała Piotr

16

11

27

III

6.

Furmaniak Łukasz

14

12

26

IV

7.

Jaskólski Krystian

11

14

25

V

8.

Czekajski Norbert

11

11

22

VI

9.

Krupa Karolina

10

12

22

VI

10.

Derezińska Weronika

10

10

20

VII

11.

Osińska Wiktoria

10

10

20

VII

 

RODZINNY TURNIEJ BILARDOWY W PARACH

WRegionalnym Centrum Bilardowym znajdującym się przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp 9 lutego 2020 odbył się poraz czwarty rodzinny turniej bilardowy w parach. Organizatorem turnieju był Kujawsko Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.
Drużynę, czyli parę, tworzył rodzic, wujek ciocia i dziecko. W turnieju brało udział 16 par z Brudzynia, Piechcina, Sarbinowa, Łabiszyna, Łopienna, Podgórzyna, Murczynka, Janowca Wlkp., Łabiszyna Rogowa i Żnina. Gry toczyły się w odmianę 9 bil w systemie podwójnej przegranej do trzech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
W turnieju doszło do wielu ciekawych rodzinnych spotkań. Do półfinału awansowali: Katarzyna Świtała i Piotr Świtała z Żnina,Maciej Maciejewski i Jakub Maciejewski z Murczynka, Krystian Jaskólski z Brudzyna i Andrzej Kurzawa z Sarbinowa, Jakub Wojciechowski i Dominik Wojciechowski z Piechcina.
Po losowaniu par półfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Jakub Wojciechowski i Dominik Wojciechowskiwygraliz Maciej Maciejewski i Jakub Maciejewski 3 : 0.
Krystian Jaskólski i Andrzej Kurzawa wygralizKatarzyną Świtała i Piotrem Świtała. 3: 2
W finałowym pojedynku spotkały się pary:Jakub Wojciechowski i Dominik Wojciechowski z Krystianem Jaskólskim i Andrzejem Kurzawą. Mecz finałowy to popisowa gra pary z Piechcina, wygrała ona 3:0.
Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzcy turnieju otrzymali statuetkę. Wszystkie pary na turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy.Wszyscy uczestnicy turnieju doskonale się bawiły, a czas spędzony z dziećmi był bezcenny, gdyż bilard to wspaniała dyscyplina sportu, która uczy myślenia jak i również integruje ze sobą ludzi.

Lokaty po zakończeniu turnieju

I miejsce – Jakub Wojciechowski i Dominik Wojciechowski z Piechcina.
II miejsce – Krystian Jaskólski z Brudzyna i Andrzej Kurzawa z Sarbinowa
III miejsce – Katarzyna Światała i Piotr Świtała ze Żnina
III miejsce – Maciej Maciejewski i Jakub Maciejewski z Murczynka


I REGIONALNE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW 2020
BILARD SPORT AMATOR CHALLENGE – ODMIANA 8 BIL
ORAZ
MISTRZOSTWA SZKÓŁ ŚREDNICH

W dniu 8 lutego 2020 odbył sięrozpoczął się po raz siódmy cykl pięciu turniejów w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów 2020 „Bilard Sport Amator Chalenge”.CHALLENGE oraz turniej o Mistrzostwo Szkół Średnich w Regionalnym Centrum Bilardowym znajdującym się przy Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Organizatorami turniejów są Polski Związek Bilardowy i UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w Łodzi 13-15 listopada 2020 z pulą nagród o łącznej wartości 15000 złotych. Do turnieju finałowego awansuje trzech najlepszych graczy po zakończeniu cyklu pięciu turniejów w ramach regionalnych eliminacji obywających się w całej Polsce. W turnieju wystartowało 29 bilardzistów i bilardzistek z całego powiatu, zarówno ze szkół podstawowych i średnich oraz studentów. Gry toczyły się w odmianę 8 bil w systemie podwójnej przegranej do czterech wygranych partii. Sędzią turnieju był p. Jaromir Brodecki.
W turnieju doszło do wielu ciekawych spotkań. Do ćwierćfinału awansowali: Kacper Spychała, Piotr Świtała, Paweł Zabłocki, Łukasz Furmaniak, Dominik Wojciechowski, Przemek Poterek, Hubert Woźniak i Dawid Borkowski.Po losowaniu par ćwierćfinałowych zaczęły się zacięte pojedynki.
Paweł Zabłocki wygrał z Hubertem Woźniakiem 4 : 1;
Dawid Borkowski wygrał z Kacprem Spychała 4 : 1
Przemek Poterek wygrał z Dominikiem Wojciechowskim 4 : 3
Piotr Świtała wygrał z Łukaszem Furmaniakiem 4 : 1
W meczach o wejście do finału spotkali  się: Przemek Poterek z Dawidem Borkowskim. Wygrał Przemek Poterek 4 : 0. Drugi półfinał odbył się pomiędzy Pawłem Zabłockim, która wygrał z Piotrem Świtała 4 : 1
W finałowym pojedynku spotkali się Przemysław Potereki Paweł Zabłocki z UKS „Dragon” Janowiec Wlkp. i Mecz finałowy to popisowa gra obu zawodników. Paweł Zabłocki pokonała Przemka Poterka4:3.

I miejsce – Paweł Zabłocki
II miejsce – Przemek Poterek
III miejsce – Dawid Borkowski
III miejsce – Piotr Świtała

Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali medale a zwycięzca turnieju otrzymał statuetkę.
UKS „Dragon” w Janowcu Wlkp. zaprasza wszystkich miłośników bilarda na kolejne eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski Amatorów i Mistrzostwo Szkół Średnich już 15 lutego 2020 na godzinę 9.00. Zapisy na turniej rozpoczynają się godzinę przed rozpoczęciem turnieju.
I turniej bilardowy dziewcząto UKS „Dragon”
w kategorii juniorek młodszych

W dniu 7 lutego odbył się pierwszy turniej bilardowydziewcząt o Mistrzostwo UKS „Dragon”. Zawodniczki grały w odmianę8 bil do czterech wygranych partii. Zawodniczki grały między sobą. Zawodniczki tego turnieju będą reprezentować UKS Dragona na Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej juniorek młodszych w Szubinie 13lutego 2020.


WYNIKI
I ZAWODÓW BILARDOWYCH W SEZONIE 2020
O MISTRZOSTWO UKS „DRAGON”
W KATEGORII JUNIOREK MŁODSZYCH
ODMIANA 8 BIL
(07.02.2020)

UCZESTNICY TURNIEJU KLASA MIEJSCE

1. Oktawia Brodecka VI a     I
2. Samanta Matelska VII b    II
3. Agata Marciniak VII a   III


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego